Вартість землі — понад півмільярда гривень.

Господарський суд Києва визнав чинним договір оренди землі в районі затоки річки Десенка між підприємством «Строй-Маркет Груп» та Київрадою. Про це повідомляють «Наші Гроші» з посиланням на рішення суду від 22 грудня.

Площа земельної ділянки — 21,47 га, вона передана в оренду на 25 років для будівництва багатофункціонального готельного та торговельно-розважального центру. Нормативна грошова оцінка цієї ділянки становить 541,76 млн грн. Річна орендна плата встановлена у розмірі 5% від її нормативної оцінки, у випадку зведення на ній будівель – плата збільшиться.

Видання нагадує, що у 2007 році комісія Київради визнала «Строй-Маркет Груп» переможцем конкурсу із залучення інвесторів для реалізації будівництва готелю і ТРЦ в районі Десенки.

Після цього КМДА і «Строй-Маркет Груп» уклали Інвестиційний договір. Пізніше компанія заявила, що Київрада затягує розгляд її звернення про надання землі в оренду. У січні 2009 року Госпсуд Києва визнав за «Строй-Маркет Груп» право на оренду ділянки площею 22,34 га в районі затоки.

В лютому 2009-го Київрада прийняла рішення про передачу фірмі ділянки в оренду і ним же внесла зміни до Генплану столиці, перевівши землю із зони зелених насаджень загального користування до території житлової та громадської забудови.

«Строй-Маркет Груп» в суді заявив, що лише у жовтні 2014 року отримав від чиновників технічну документацію із землеустрою щодо встановлення меж ділянки площею 21,47 га в натурі. А у березні 2015 року – отримав лист Департаменту земельних ресурсів КМДА про неможливість укладення договору оренди у зв’язку із тим, що частину ділянки у 2010 році Київрада передала у приватну власність фізичним особам.

Після кількох рішень судів фірма знову зверталася до Київради щодо укладення договору. Влітку минулого року вона звернувлася до суду з позовом про визнання договору оренди укладеним; 22 грудня суд його задовольнив. Даних про апеляційне оскарження цього рішення Київрадою поки немає.

За даними Наших Грошей, власником дочірнього підприємства «Строй-Маркет Груп» є компанія «Плімсол Інвестментс Лімітед» (Plimsoll Investments Limited) з Британських Віргінських островів. Кінцевим бенефіціарним власником значиться Данило Данілов – пасинок Ігоря Баленка, депутата Київради від «Європейської солідарності», співвласник мережі супермаркетів «Фуршет».

Керівником «Строй-Маркет Груп» з квітня 2014 року є Мирослав Лямкін.

Раніше ми повідомляли, що Черновецький-молодший став власником компанії, які фінансує будівництво кількох ЖК у Києві.

Фото: Наші Гроші, вікімапія