Обурені люди у соцмережах почали залишати негативні відгуки про кав'ярню та обвалили її рейтинг у Google.

У Києві власник кав’ярні на Позняках Олексій Тулий потрапив у скандал, пов’язаний із мовним законом. Усе почалося із однієї публікації на Instagram-сторінці кав’ярні а також у Telegram-каналі.

Йдеться про кав’ярню Coffee Uncle Alex. Публікація у соцмережах з’явилась 16 січня, коли в силу вступила 30 стаття мовного закону, яка зобов’язує сферу обслуговування спілкуватися із клієнтами державною мовою. Проте спротив цьому закону власник висловлював і раніше та заявляв, що він порушує дві статті Конституції.

Реакція відвідувачів та користувачів соцмереж не забарилася. У пошуковій системі Google видно, що рейтинг кав’ярні нижче двох “зірок”. Хтось із користувачів навіть запропонував розмістити адресу кав’ярні у розділі “громадські вбиральні”.

Хоча станом на 21 січня рейтинг еспресо-бару – так він відображається у пошуковику – знову зріс до 4,8 “зірок” із п’яти можливих.

Усвідомивши свою помилку, власник кав’ярні видалив публікації та розмістив у Telegram-каналі новий допис, в якому наголосив, що тут клієнтів обслуговують державною мовою. Крім того, на Instagram-сторінці кав’ярні довелося відключити функцію коментарів.

А ось на Facebook-сторінці під кожним дописом, який навіть не пов’язаний з цією історією, можна прочитати сотні обурливих коментарів на адресу закладу та власника. Дехто навіть переходить межу та пише погрози.

 

17 січня став днем вибачень – у мережі опублікували відео, де Олексій Тулий заявляє, що усвідомив свою помилку та буде намагатися надалі спілкуватися із клінтами українською так, як уміє.

Цікаво, що мережею також поширилися чутки про продаж закладу. Зокрема, хтось навіть публікував скріншоти із сайтів оголошень про те, що заклад продається за 15 тисяч доларів. Пізніше власник кав’ярні спростував ці чутки, а оголошення пояснив тим, що “просто цікавився ситуацією на ринку”. Наразі оголошення неактивне і з’явилося воно ще за два тижні до скандалу.

Нагадаємо, мовний омбудсмен України Тарас Кремінь нагадав, що потрібно робити, якщо заклад відмовлється обслуговувати клієнта українською.

Фото: Інстаграм, Твіттер, Фейсбук, Телеграм