Бізнесмен виступив проти знесення, хоча остаточне рішення ще не винесене.

Українсько-ізраїльський бізнесмен Гарік Корогодський опублікував критичний пост в Фб щодо майбутньої дерусифікації в Києві. Зокрема, невдоволення Корогодського викликає намір знести пам’ятники Пушкіну та Булгакову.

Пост у Корогодського вийшов ще і сексистським. У ньому він кілька разів наголошує, що авторки проекту рішення про перейменування — “прекрасные девушки” (мова йде про двох депутаток Київради Ксенії Семенової (Слуга народу) та Аліни Михайлової (Голос)). При цьому Корогодський критикує як авторок, так і міського голову Кличка.

Подан проект решения Киевсовета о сносе большого количества памятников. Авторы проекта – два молодых депутата, Голос и СН, красивые девушки, наверняка успешные. Дорогие депутаты и мэр Віталій Кличко (…) Когда вы боретесь с наследием совка, не гуглите кто когда родился. То есть гуглите, но этого мало. Посмотрите, с кем вы воюете. Книги почитайте, извините за неприличную просьбу. Вы так хорошо защищаёте нас, горожан, и Киев любимый. Ведь не для того защищаете, чтоб уничтожать решениями Киевсовета. Булгаков не Ленин, Пушкин не Ленин” — пише Корогодський російською.

Наприкінці посту автор ще раз згадує про авторок проекту, окремо натякнувши, що вони з тих, які “понаєхалі”.

Погуглил депутатов, подавших проект. Прекрасные девушки, 32 и 28 лет (Семенова і Михайлова. – Ред.). Вы еще много создадите. Нехорошо начитать со сноса памятников в городе, который стал вам родным, хоть вы родом и не из Киева” — резюмує Корогодський.

У коментарях під дописом висловилися і ті, хто підтримує Корогодського, і ті, хто проти. Деякі нагадали, що значну частину життя бізнесмен провів в Ізраїлі, і “справжнім киянином” може вважатися з натяжкою. Свого часу будучи родом з Києва він перебрався в Москву, де прожив довгий час та отримав російське громадянство. Згодом мігрував в Ізраїль, де отримав уже ізраїльське громадянство. Багато пригадують і про те, що Корогодський причетний до деяких скандальних будівництв у місті, які точно не пішли йому на користь. Зокрема, ТРЦ Дрімтаун, який розташований вздовж лінії метро на Оболоні чи ТРЦ Глобус на Майдані Незалежності.

Прихильники позиції Корогодського ж часто висловлюються в дусі “не всі росіяни погані”.

З критикою Корогодського виступив у своєму Фейсбук громадський активіст та екс-депутат Ігор Луценко. Він нагадав Корогодському забудову Оболоні двома ТРЦ DreamTown.

Оцей Гарік Корогодський – варвар-забудовник, котрий долучився до спотворення головної площі нашої країни, Майдану незалежності. А прекрасний і зрунчий колись бульвар на Оболоні знищив своїми дрімтаунами, влаштувавши там перманентний транспортний колапс. Ця людина ненавидить Київ. Він – паразитарна хвороба нашої країни” — пише Луценко.

А блогер-експерт ринку праці Сергій Марченко дорікнув Корогодському і за сексизм та ейджизм у пості, і за надмінний тон.

Я розумію, як вас тригернуло тим всратим Пушкіним, Гарік, що ви дозволили собі стільки жовчі на адресу двох молодих, але мудріших за вас із вашими книжками про Му-Му, депутатів. Я не розумію лайків багатьох друзів під цим повним зверхності і сексизму постом на захист російської культури. Ви нагадуєте мені зграйку ботанів, що захоплюються хуліганом тільки тому, що він може написати на стіні слово х#й, а ви й хотіли б, але не можете. Російська культура йде за рускім кораблем. І не тому, що так хочуть дві депутатки, а тому, що ця, так звана, “велика культура” не завадила своїм носіям срати в бочку з квашеною капустою і гвалтувати малолітніх дітей” — зазначив він.

Раніше Кличку довелося пояснювати журналісту Портнікову, що список об’єктів на дерусифікацію в Києві — попередній, і що остаточне рішення ухвалюватиме комісія.

Фото: Фейсбук