Справу розглядали у травні цього року.

У вересні цього року компанія «Смартленд», яка виграла торги на придбання готелю «Дніпро», намагалася відкрити кредитну лінію в «РВС Банку»; заставою для нього мав стати депозит компанії «Газ ком трейд». Як стало відомо з рішення Господарського суду Києва від 21 травня, перед тим ця компанія через суд домоглася повернення боргу на 30 мільйонів доларів та 12 мільйонів євро (більше 1 мільярда гривень), пишуть «Наші Гроші».

Борг компанії «Газ ком трейд» (записана на мешканця Прилук Олександра Кривенка) мало виплатити чеське підприємство «Promtorg s.r.o.» за непоставлений газ на вказані суми. В судовому рішенні сказано, що «Газ ком трейд» ще у листопаді 2018-го уклала договір з «Promtorg s.r.o.» на закупівлю газу. Попри предоплату, товар українська фірма не отримала. В січні 2020 вона звернулася в Госпсуд Києва; за два дні до судового засідання компанія «Promtorg s.r.o.» визнала пред’явлені вимоги та не заперечувала проти задоволення позову.

В підсумку, суд позов задовольнив, і чеська «Promtorg s.r.o.» це рішення не оскаржувала.

Директором і власником чеської фірми вказаний Юрій Лопушанський. Він також є засновником та директором іншої чеської фірми – «Leogaming s.r.o.». В Україні діє однойменна міжнародна платіжна система Leogaming, платіжною організацією якої вказане ТОВ «Фінансова компанія Леогеймінг пей», бенефіціаром якої позначена Олена Шевцова, дружина начальника відділу Головного слідчого управління Нацполіції Євгена Шевцова, повідомляє видання. Серед власників фірми також Віктор Капустін, Вадим Гордієвський та громадянин США Юрій Каплун.

За даними «Наших Грошей», Шевцова разом з чоловіком та власниками ТОВ «Парі матч» були фігурантами кримінальної справи про фіктивне підприємництво і легалізацію доходів, одержаних злочинним шляхом, але справа була закрита.

У вересні компанія «Смартленд» відкрила кредитну лінію в іншому банку — «Банк Січ» — в розмірі 1,05 мільярда гривень. Заставою також став депозит, але ім’я поручителя банк не називав.

ДОПОВНЕНО

Як повідомив редакції Kyiv.media адвокат Євгеній Макієнко, його клієнтка Альона Швецова «не вчиняла жодних правопорушень і не має жодного відношення до компанії «Leogaming s.r.o.».

Те, що Альона Швецова є бенефіціаром ТОВ «Фінансова компанія Леогеймінг пей», підтверджує Єдиний держреєстр підприємств.

Текст, у якому стверджується про причетність Альони Швецової та її чоловіка до кримінальних проваджень про фіктивне підприємництво і легалізацію доходів було опубліковано на сайті «Наші Гроші» 9.04.2019. У матеріалі Kyiv.media стоїть активне посилання на цей текст.

Нагадаємо, «Смартленд» виграла аукціон на придбання 100% акцій готелю «Дніпро», запропонувавши найбільшу ціну — 1,1 мільярда гривень. Олександр Кохановський, який назвав себе особою, що стоїть за купівлею готелю, ще донедавна мав тісні зв’язки з Росією. Він відмовився називати публічно хто ще крім нього взяв фінансову участь у покупці. Серед ймовірних партнерів Кохановского називають букмекерську контору Parimatchоточення російського олігарха Алішера Усманова та компанії столичного підприємця Максима Кріппи.

Фото: фейсбук