Власники компаній-учасниць аукціону — родичі.

Антимонопольний комітет України повідомив про доведену змову при покупці столичного ТРЦ Respublika. Про це повідомив офіційний сайт відомства.

Минулого року банк «Надра» продав на веб-порталі ProZorro права кредитної вимоги, забезпеченням якої є ТРЦ «Республіка», який мав стати найбільшим в Україні. Активи були продані за 30 відсотків від початкової вартості на останньому кроці аукціону – ціна знизилась з 2,56 мільярдів гривень до 777 мільйонів.

У комітеті вважають, що такий результати торгів — результат попередньої змови кількох компаній-учасниць: «Солтекс Капітал», «Фінгруп Фактор» і Толкфін». В АМКУ кажуть, що мають докази таких порушень:

  • засновниками та керівниками компаній є родичі;
  • компанії мали й інших спільних працівників;
  • учасники торгів надавали один одному фінансову допомогу;
  • тісна комунікація між учасниками аукціону під час його підготовки, зокрема електронне листування між «Фінгруп Фактор» і «Толкфін»;
  • використання компаніями одних і тих самих засобів зв’язку;
  • погоджена поведінка компаній під час самих торгів.

«Згідно закону на всіх трьох порушників накладено штрафи у розмірі близько 10% від доходу кожного з них» — повідомили в АМКУ.

Додамо: будівництво ТРЦ «Республіка» на Кільцевій дорозі в Києві ще в 2012 році починали компанії олігарха Дмитра Фірташа. Процес був припинений у 2015 році рішенням власника. З 2017 року будівництво намагалися продати, і у 2019 році переможцем торгів стала компанія «Солтекс Капітал». Після відкриття ТРЦ «Республіка» мавстати найбільшим ТРЦ в Києві і Україні — власники обіцяли 450 магазинів і зону розваг на площі понад 22 тис. кв. м.

Фото: фейсбук