Мер Києва Віталій Кличко зустрівся з мером Праги Зденеком Гржибом та мером Варшави Рафалем Тшасковським.

Про це повідомила Київська міська державна адміністрація.

У повідомленні зазначили, що мери прибули до Києва, аби висловити свою підтримку і солідарність з Україною та обговорити з Віталієм Кличком приєднання Києва до «Пакту вільних міст».

«Радий вітати своїх колег із Праги та Варшави в київській мерії! Сьогодні для моєї країни дуже драматичний момент. Україна за всі часи незалежності ще ніколи не стояла перед такою загрозою. Загрозою своїй державності, територіальній цілісності, своїм громадянам. Ми – мирна держава і мирний народ. І нікому не загрожуємо. Але будемо захищати свою свободу і незалежність, свою землю від будь-якого агресора. І для нас сьогодні важлива підтримка кожного партнера, кожного друга України і Києва», – зазначив Віталій Кличко.

Kyiv Media

Він зауважив, що візит його колег важливий для українців і для нього особисто. «Сьогоднішній візит моїх колег із Праги та Варшави – важливий для нас та для мене особисто. Я щиро вдячний мерові Праги та мерові Варшави, які в такий складний для України час прибули до Києва із символічним візитом. Щоб висловити нам підтримку і солідарність», – сказав Віталій Кличко.

Так, Кличко зауважив, що вони з мерами обговорили перспективи підписання Києвом «Пакту вільних міст», який був започаткований мерами Будапешту, Братислави, Варшави та Праги 16 грудня 2019 року в Будапешті.

«Пакт спрямований на захист та просування цінностей свободи, гідності, демократії, верховенства закону та соціальної справедливості. На захист прав та зміцнення місцевого самоврядування. І я переконаний, що Київ, розділяючи цінності «Пакту вільних міст», має до нього приєднатися!» – наголосив Віталій Кличко.

Kyiv Media

За словами мера Праги Зденек Гржиб зазначив, українці – одна з найбільших діаспор у Чехії і в Чеській Республіці – пильно стежать за подіями в Україні та завжди готові надати необхідну допомогу і підтримку. Тому він разом із польським колегою прибули до Києва, аби засвідчити свою підтримку і солідарність Києву і киянам як члени-засновники «Пакту вільних міст».

«Ми переконані, що Київ і Україна повинні мати право вибору на свій власний шлях. Київ повинен залишатися вільним містом. Україна – вільною державою. Російська агресія проти України – неприпустима!» – наголосив Зденек Гржиб.

Він додав, що сьогодні міста набувають все більшого значення в контексті розвитку держав і висловив сподівання, що Київ долучиться як підписант до «Пакту вільних міст». Водночас мер Варшави Рафал Тшасковський підтримав свого чеського колегу, підкресливши необхідність висловлювати солідарність із Україною сьогодні.

Kyiv Media

«Ми – з вами. І як нація, і як місто. Українці – найбільша іноземна громада у Варшаві. Вони допомагають розвивати наше місто. Ми цінуємо це. І нас дуже хвилюють події, що розгортаються в Україні. Польща – перша країна, що визнала незалежність України. Ми завжди були друзями і завжди готові допомогти», – сказав Рафал Тшасковський.

Мер Києва Віталій Кличко подякував колегам за слова підтримки і підкреслив, що сам факт їхнього візиту до Києва у такий драматичний момент є свідченням підтримки та допомоги.

Фото: КМДА