Питання передачі благодійній організації «Фонд пам’яті «Бабин Яр» земельних ділянок в оренду викликало неоднозначні дискусії в багатьох фракціях.

Про це повідомила депутатка від партії «Удар» Юлія Лимар на своїй Facebook-сторінці.

За словами Юлії Лимар, сьогодні, 11 лютого, під час сесії Київради планувалося розглянути питання про передачу благодійній організації «Фонд пам’яті «Бабин Яр» земельних ділянок в оренду. Однак це питання викликало неоднозначні дискусії в багатьох фракціях.

У перерві між обговореннями, за пропозицією мера Києва Віталія Кличка, представники фонду презентували концепцію меморіалу.

«Але очевидно, що питання непросте, і точно неоднозначне. Мер ухвалив рішення зняти це резонансне питання з порядку денного, і доручив прокомунікувати з громадою Києва таким чином, щоб вийти на підтримку більшості фракцій», – зазначила у своєму дописі депутатка.

Водночас Юлія Лимар розповіла, що презентація цього проекту для депутатів відбудеться найближчим часом. Туди вже запросили громадськість.

Нагадаємо, 27 січня члени постійної комісії Київської міськради з питань архітектури, містобудування та земельних відносин підтримали передачу в оренду благодійній організації «Фонд Пам’яті «Бабин Яр» трьох земельних ділянок на території Бабиного Яру. Остаточне рішення щодо цього має ухвалитися на пленарному засіданні Київради.

Зазначимо, існує два проекти Міжнародного центру Голокосту Бабин Яр – російський та український. Нещодавно була презентована концепція меморіалу від команди авторів на чолі із російський режисером Іллею Хржановським. За розробками, автори планують забезпечити відвідувачам персоналізований підхід та індивідуальний маршрут.

Проте, як повідомив український дисидент єврейського походження та віце-президент Конгресу національних громад України Йосиф Зісельс, російська команда на чолі із режисером Іллею Хржановським намагаються домовитися із главою Офісу президента Андрієм Єрмаком про оренду національного заповідника «Бабин Яр» у Києві.

Також існує проект українського державного меморіалужертв розстрілів у Бабиному Яру, створення якого у червні цього року анонсував міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко. Його планують збудувати і відкрити до 80-х роковин Бабиного Яру, у 2021 році.

Фото: Facebook