Наразі в лікарні №4 перебуває 455 хворих на коронавірус та з підозрою на COVID-19.

Про це повідомив мер Києва Віталій Кличко під час онлайнового брифінгу.

«Я відвідав вчора ввечері київську лікарню №4. Одну з опорних, що лікують хворих на COVID-19. Я вам скажу і зараз покажу, що відбувається сьогодні в медзакладах. Скільки швидких привозять пацієнтів. Як працюють лікарі. І як вони оцінюють сьогоднішню ситуацію. Те, наскільки вона змінилася», – сказав Кличко.

На відео можна побачити шість карет «швидкої», що чекають черги, щоб передати хворих медикам інфекційного відділення міської клінічної лікарні №4. Така ж ситуація, за словами Віталій Кличка, і в інших медзакладах.

Наразі в лікарні №4 перебуває 455 хворих на коронавірус та з підозрою на COVID-19. Лікарі повідомляють, що штами вірусу, що поширюються зараз, більш агресивні й мають віддалені наслідки. Тобто наслідки для здоров’я, що можуть виявитися з часом, уже після одужання.

Майже 95% пацієнтів медзакладу потребують кисневої підтримки. За добу 17 березня лікарня використала 3,5 тонни кисню. Раніше такі обсяги кисню заклад використовував за рік.

Головна лікарка київської клінічної лікарні №4 Тетяна Мостепан звернулася до киян і закликала дотримуватися протиепідемічних заходів і берегти себе та своїх близьких.

«На сьогоднішній день в лікарні дуже складна і напружена ситуація. Лікарня фактично заповнена. Майже 95% пацієнтів знаходяться на кисневій підтримці і з тяжким перебігом хвороби. Дуже мало середньої тяжкості. Медики втомлені і валяться з ніг. Я звертаюся до всіх киян щоб вони ставилися до себе з повагою і берегли себе. Дотримувалися всіх карантинних заходів, одягали маски у громадських місцях, тримали дистанцію. Бережіть себе і своїх близьких! Будьте здорові, будь ласка!» – наголосила Тетяна Мостепан.

Нагадаємо, учора, 18 березня, під COVID-відділенням Олександрівської лікарні вишикувалася черга «швидких» із хворими пацієнтами.

Фото: сайт Віталія Кличка