Пасажири електропоїзда будуть в дорозі 8 годин.

30 грудня у перший рейс відправився відновлений двоповерховий електропоїзд Skoda за маршрутом №747 Київ — Львів. Про це повідомили в Укрзалізниці.

Двоповерховий повністю оновлений інклюзивний електропоїзд Skoda зупинятиметься на станціях Вінниця, Хмельницький, Тернопіль та ін. Відправлятиметься поїзд з Києва щоденно, крім понеділків, о 16:41 та прибуватиме до Львова о 00:45. Зі Львова він виїжджатиме о 02:00 та прибуватиме до Києва о 10:03.

«Два роки цей поїзд не експлуатувався, оскільки потребував значного та дороговартісного ремонту. Проте залізниці потрібен такий рухомий склад  цей комфортний для пасажирів двоповерховий поїзд може використовуватись на багатьох маршрутах та покращити якість залізничних перевезень для мешканців країни. Тому було прийняте рішення відремонтувати обидва електропоїзди Skoda, що має Укрзалізниця» зазначив голова правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Камишін.

Kyiv Media

У компанії зазначили, що поїзд обладнаний всім необхідним:

  • розетками з USB-роз’ємами для кожного пасажира;
  • сповивальними столиками в головних вагонах;
  • пандусами та місцями для перевезення людей з інвалідністю;
  • тримачами для велосипедів;
  • системами відеоспостереження;
  • системами кондиціювання;
  • системами вентиляції;
  • системами пожежної сигналізації та пожежогасіння;
  • вакуумними туалетами.

Журналістка Мар’яна П’єцух на своїй сторінці прокоментувала своє відношення до поїздки у двоповерховому електропоїзді Skoda. Вона зауважила про незручність поїздки, оскільки дорога довга майже 8 годин, а пасажири, відповідно до графіка, будуть змушені вночі сидіти через те, що місця є лише сидячі.

“Тепер до Львова з Києва можна доїхати за 234 грн на другому поверсі поїзду Skoda на оцих бокових місцях, де нема куди голові спертися, і аж за вісім годин. Вісім. Назад зі Львова їхати всю ніч, ну зате 234 грн”, – написала вона.

І зазначила, що електропоїзд не обладнаний для довгих маршрутів. Він підходить, за її словами, для коротких поїздок. З її думкою погодилися користувачі соцмереж, які зазначили, що двоповерховий електропоїзд із сидячими місця – не для сполучення “Львів-Київ”.

Примітно, що бокові місця можна придбати і за 193 грн, сидячий 1 клас – 734,98 грн, сидячий 2 клас – 426,63 грн.

Поїздка в Інтерсіті за таким маршрутом займає трохи менше 7 годин і коштує 451 грн і 828 грн відповідно.

До слова, ремонт цього 6-вагонного електропоїзда чеського виробництва Skoda побудови 2012 року здійснювався на ПрАТ «Київський електровагоноремонтний завод» АТ «Укрзалізниця». Поїзд прибув на підприємство для проведення ремонтних робіт у лютому 2021 року, і за 11 місяців був повністю оновлений.

Фото: Фейсбук