Станом на 14 квітня звернення підписали 180 прихожан.

Віряни УПЦ МП закликали митрополита Онуфрія накласти анафему на Кирила і розпочати діалог з ПЦУ. Про це повідомляє «Релігійно-інформаційна служба України».

Також вони закликали Онуфрія розпочати консультації з представниками помісних церков про скликання Всеправославного Собору, щоб засудити дії Кирила і РПЦ. Вони різко розкритикували рішення синоду РПЦ про припиненням євхаристійного спілкування зі Вселенським патріархом.

Миряни УПЦ МП також вимагають діалогу з ПЦУ, щоб покінчити з розділенням українського православ’я, аби слово “розкольники зникло раз і назавжди”.

Ознайомитися з повним текстом звернення можна за посиланням.

Станом на 14 квітня документ підписали 180 прихожан.

Загалом пропонуються наступні кроки (мовою оригіналу):

  1. Негайно припинити поминання за богослужінням Патріарха Московського Кирила як єресіарха «русского міра» (різновид етнофілетизму та хіліазму).
  2. Заборонити священникам в окупації давати будь-які коментарі ЗМІ РФ (інформаційним військам).
  3. Почати консультації з представниками помісних церков про скликання Всеправославного собору задля засудження єресі усім світовим православ’ям.
  4. Почати діалог з ПЦУ задля припинення розділення вірян та громадян України. Щоб слово «розкольники» більш ніколи не було використано російською пропагандою. Ми розуміємо, що це дуже не просто, але ми повинні брати приклад з нашого президента Володимира Зеленського, який постійно шукає миру в діалозі з усім світом, і навіть з ворогом, відстоюючи інтереси нашої батьківщини.
  5. Засудити рішення синоду РПЦ про припиненням євхаристійного спілкування з вселенським патріархом. Бо війна, розв’язана за допомогою ідеології «русского міра», вказала на суть всіх тих рішень, які були прийняті під впливом цієї ідеології.
  6. Накласти анафему на патріарха Кирила, та всіх, хто підтримує російське вторгнення в Україну, як адептів секти «російського світу».
  7. Звернутися до Президента України Володимира Зеленського, задля захисту Православ’я від єресі «русского міра», та задля допомоги у скликанні Всеправославного собору. (Згадаємо, як імператор Костянтин скликав Перший Вселенський Собор).
  8. Просимо прийняти Священний Синод УПЦ «Декларацію православних богословів світу про “русскій мір”».

Фото: Фейсбук