З 1 по 30 вересня включно будь-хто може подати на конкурс свою світлину пам’ятки архітектури, історії, садово-паркового мистецтва тощо, і позмагатися за призи в кількох номінаціях.

Про це повідомляє “Фонд Вікіпедія”.

«Вікі любить пам’ятки» — фотоконкурс пам’яток культурної спадщини, що проводиться в понад 50 країнах світу регіональними відділеннями Фонду Вікімедіа та волонтерами спільноти.

Конкурс триває з 1 по 30 вересня включно. Упродовж цього часу фотографи і фотолюбителі різних країн завантажують свої фотографії у Вікісховище. До першого листопада в кожній країні відбирають найкращі фотографії, що будуть представлені на суд міжнародного журі.

Цього року в конкурсі беруть участь понад 20 країн.

Фото, завантажені в межах конкурсу, призначені, зокрема, для ілюстрування Вікіпедії — найбільшої онлайн-енциклопедії у світі.

Мета проекту — привернути увагу до стану збереження об’єктів нерухомої культурної спадщини.

Зазначається, що у Києві є понад 3848 об’єктів культурної спадщини, що заслуговує на те, аби бути гідно представленою у Вікіпедії.

Участь у конкурсі може взяти кожен охочий. Для цього треба зробити три кроки:

  1. Зареєструватися у Вікісховищі (при реєстрації треба вказати дійсний e-mail).
  2. Знайти пам’ятку у наших списках пам’яток. У кожної пам’ятки є власний ідентифікатор (ID).
  3. Завантажити фото пам’ятки прямо з переліку: знайдіть у списках рядок із потрібним об’єктом, і в останній колонці натисніть на посилання «[Завантажити фото]» або «Завантажити ще фото».

Сфотографувати пам’ятки можна під час конкурсу або взяти старі фото, головне — власні. На конкурс можна надсилати будь-які фотографії, але важливо, щоб вони були якісними.

Нагадаємо, ініціатива проведення конкурсу Wiki Loves monuments належить нідерландським вікіпедистам, які  2010-го запропонували сфотографувати 50 тисяч пам’яток Нідерландів.

Фото: Вікімедіа