Днями стало відомо, що блогерка Di.rubens вимагає від Штефана, зокрема, 150 тисяч гривень компенсації.

Український військовий Анатолій Штефан (Штірліц) подав зустрічний позов про відшкодування йому моральної шкоди, завданої блогеркою Таїсією Маламан (вона ж Таїсія Онацька, вона ж Di.rubens), у розмірі 300 тис гривень. Про це сам Штефан повідомив сьогодні на брифінгу в Києві.

Нагадаємо, Маламан подала позов проти Штефана з вимогами визнати сфальсифікованим відео, яке виклав Штефан на свою сторінку 13 січня 2021 року. Також дівчина вимагає компенсацію в 150 тисяч гривень.

«Я подаю зустрічний позов про відшкодування моральної шкоди нанесеної мені цією особою. Прошу задовольнити позов у розміри 300 тис гривень. У разі задоволення цього я буду просити перерахувати 100 тис гривень як благодійну допомогу на Головний військовий шпиталь Міністерства оборони, 100 тис гривень на благодійний фонд «Повернись живим», 99 тисяч 999 гривень на благодійний фонд Tabletochki і одна гривня – позивачу», – заявив Штефан.

Колеги Штефана та його адвокати зазначили, що вчинок Маламан можна розцінювати як інформаційну атаку Росії проти ЗСУ.

«Проти Анатолія Штефана ведеться кампанія, яка є частиною гібридної війни Росії проти нашої країни… Це стосується всіх, хто воював за Україну, хто продовжує її боронити. Хто не бажає миритися з «заповзанням руского міра» в наше життя. Якщо ми це зараз проковтнемо, то наступні втрати будуть значно більші», – заявив на брифінгу директор Міжнародного центру протидії російській пропаганді, ветеран АТО Юрій Кочевенко.

Нагадаємо, скандал розгорівся у січні цього року. Штефан першим звернув увагу соцмереж на Тік-Ток-відео з Маламан-Онацькою, на якому вона обирає Росію і весело при цьому шкіриться. Дівчина спробувала виправдатися — мовляв, обрала Росію в контексті розмови про те, де б більше хотіла відпочити. Однак інші ролики з Di.rubens таку версію спростовують.

Онацька-Маламан раніше погрожувала Анатолію Штефану судом, називаючи його «соромом української армії», який «обманює людей». У відповідь військовий також обіцяв судовий позов.

На захист Маламан стали депутати ОПзЖ Медведчук і Кузьмін.

Після скандалу співпрацю з блогеркою припинили компанії Borjomi, Nestle (в тому числі ТМ Торчин), Алло та Prometheus, Міноборони «відшило» її зі спробою оскаржити дії Штефана, а «Миротворець» вніс до своєї бази. Сама Маламан одне зі своїх відео записала вже не російською, а українською мовою.

Фото: Фейсбук