Телефон рашисти забрали у дівчинки на одному з блокпостів.

ВІйськові 93 окремої механізованої бригади “Холодний Яр” повернули вкрадений російськими окупантами мобільний телефон його власниці, 10-річній дівчинці з Тростянця. Про це повідомляє прес-служба бригади.

Телефон “намародерив” російський водій, якого взяли у полон наші бійці.

Розвідувальний підрозділ 93 бригади Холодний Яр проводив операцію на східному напрямку від цього міста. У полон до наших хлопців потрапив механік-водій з Кантемирівської дивізії російських збройних сил. При затриманні у полоненого знайшли червоненький мобільний телефон, а також павербанк зі стразами” — йдеться в повідомленні.

Спочатку окупант брехав, що це його речі, однак військові звернули увагу, що у списку контактів були й українські номери, підписані «татуся» та «мамуля». Холодноярці почали телефонувати на ці номери. Виявилося, що телефон належить Іванці.

Мама Іванки Олена пригадала:

«15 березня ми виїхали усією родиною евакуаційним коридором з Тростянця, на той час окупованого. Стояли у колоні, на своїй машині «шестірочці», були перелякані, бо за місто йшли бої. Коли стояли у евакуаційній колоні, підійшли військові рф та сказали віддати усі телефони. Я відповіла, що у нас вони усі розряджені. До цього ми повидаляли з телефонів усі месенджери, щоб не надавати ворогу будь-яку інформацію. Коли виїжджали з міста, на блокпосту російські військові ходили з картонною коробкою та відбирали телефони в усіх, хто їхав з міста, погрожуючи розстрілом. Вони кричали та залякували нас. Казали, нібито ми їх знімаємо».

Мати дівчинки розповіла, що спочатку не повірила, коли їй зателефонували українські військові і повідомили про телефон. Зрештою, його відправили власниці «Новою поштою».

Фото: Фейсбук