Міносвіти України планує актуалізувати інформацію в деяких дисциплінах відповідно до викликів війни.

Міністерство освіти до 15 червня внесе зміни в навчальні програми з чотирьох предметів: «Захист Вітчизни», «Світова література», «Історія України» та «Всесвітня історія». Зокрема, з програми світової літератури вилучать роман Льва Толстого «Війна та мир» — повідомив в ефірі телемарафону заступник міністра освіти та науки Андрій Вітренко.

«Такого в Україні вивчати не будуть, тобто все, що оспівує орківські війська, все воно зникне з програми. «Історія України» та «Всесвітня історія» — ми горді тому, що вже ґрунтуємося на національних українських архівних документах. Будуть внесені зміни в методологію викладання історії, робочі групи ретельно опрацьовують всі ці зміни, і буде виписано взаємовідносини між українською нацією та «руським міром» на основі історичної правди», — сказав Вітренко.

Стосовно того, чи залишиться в програмі хтось із російських письменників, Вітренко зазначив, що зараз ідуть дискусії стосовно цього питання, але програма світової літератури буде оновлена.

За його словами, загалом, предмети зроблять практичнішими та актуалізують інформацію відповідно до викликів війни.

«Посилимо національно-патріотичне виховання і буде окремий блок, який стосуватиметься протимінної діяльності. Щоб діти були свідомі того, що не можна чіпати, що несе для них небезпеку», — сказав Вітренко.

Також МОН проводить аудит місць, які у разі небезпеки можуть бути використані як бомбосховища для учнів, також будуть розроблені відповідні вимоги до укриттів та спеціалізовані шляхи евакуації до них.

Фото: Фейсбук