Представники гумористичної передачі вимагають терміново видалити останній випуск «Телебачення Торонто».

Про це написав застовник проекту «Телебачення Торонто» та гумористичного скетч-шоу #@)₴?$0 Майкл Щур.

«В «Дизель шоу» хочуть, щоб ми видалили критичний сюжет про їхнє антивакцинаторство зі свіжого випуску #@)₴?$0 з Майклом Щуром. СПОЙЛЕР: Ми нічого не видалимо… Представники так званої гумористичної передачі вимагають терміново видалити відос Телебачення Торонто, в якому ми чесно, відверто та справедливо висвітлили цинічну антивакцинаторську позицію, яку «Дизель шоу» вилило на свій ютуб-канал та в ефір телеканала ICTV», – написав Майкл Щур на своїй Facebook-сторінці.

За його словами, начебто юристи передачі заявили, що використання фрагментів «Дизель шоу» без їхньої згоди є неправомірним. Проте команда «Телебачення Торонто» зазначає, що що використання фрагментів чужих авторських творів без попереднього дозволу передбачене 21-ю статтею Закону України про авторське та суміжні права.

«Можемо хоч мантру-реп написати з коротких фрагментів випусків «Дизель шоу», але з обов’язковим зазначенням автора. Авторство антивакцинаторської маячні, яке належить «Дизель шоу», ми вказали», – написав Майкл Щур, заявивши, що вказати авторство виступу було обов’язковою умовою появи цього огляду у програмі #@)₴?$0.

«Тема вакцинації зараз дуже чутлива та важлива. І підривати довіру до неї тупими скетчами – не найкраща ідея», – резюмував майкл Щур.

У сценці «Дизель-шоу» розігрується нібито ситуація на ток-шоу на українському телеканалі, де зібралися «експерти» з питання вакцинації. В так звану «експертну групу» входять: антивакцінатор, старовір, єврей і льотчик-випробувач перших вакцин, який показаний в скетчі як міський божевільний, бо колеться всіма вакцинамии.

Також журналісти «Телебачення Торонто» звернули увагу на підводки ведучих, в яких говориться що «на вакцинації хочуть заробити чиновники»; начебто перша партія вакцин “не спрацювала, бо це вакцина від кашлюка” (заразне захворювання дихальних шляхів, викликане бактерією, – ред.) і що нібито «влада закриває ще кілька каналів, щоб люди не дізнались, що нормальної вакцини досі немає”.

Натомість журналісти акцентують, що влада закрила канали Медведчука, які відверто рекламувала російську вакцину «Супутник V», дієвість якої не підтверджена.

КиївМеdia намагається отримати коментар від «Дизель студіо».

Нагадаємо, в кінці 2020 року YouTube-канал проекту «Телебачення Торонто» став найпопулярнішим у рейтингу українських відеоблогерів за кількістю меценатів на платформі Patreon.

Фото: Фейсбук