Власники бізнесу мають вимагати від клієнтів носити маски та викликати поліцію до порушників.

Відсьогодні, 14 січня 2021 року, у Києві, як і по всій території Укоаїни, власники бізнесу можуть сплатити штрафи, якщо впускають відвідувачів без масок. Відповідний закон оприлюднений у газеті Верховної ради “Голос України”.

Зазначається, що розміри штрафів за клієнтів, які порушують карантинні обмеження, для підприємців сягатиме від 3400 до 5100 гривень. При цьому штрафувати порушників на місці можуть поліцейські та інспектори Дерспоживнагляду.

Порушенням вважається як відсутність маски, так і її неправильне носіння – якщо вона на підборідді або ж не прикриває носа.

Аби уникнути штрафу – власники кафе, ресторанів, магазинів, ТРЦ повинні нагадати відвідувачам про масковий режим, припинити обслуговувати клієнтів, які проти таких правил та викликати поліцію, якщо клієнт ігнорує всі попередження.

Додамо, також в Україні діють штрафи для громадян, які відмовляються носити захисні маски у громадських місцях та у транспорті. Відповідно до закону, підписаного 19 листопада 2020 року президентом Володимиром Зеленським, штрафи сягають від 170 до 255 гривень.

Як розповів у коментарі для програми “Київ.Newsroomна телеканалі “Київ” голова Держпроспоживслужби Києва Олег Рубан, підприємці Києва переважно дотримуються усіх карантинних обмежень і порушників досить мало.

Я сподіваюся, що й по Україні штрафних санкцій буде дуже мало… Я хочу подякувати тому бізнесу, який дотримується цих заходів, і людям, які їх теж дотримуються. Масковий режим призвів до того, що у місті Києві на сьогодні захврюваність на надзвичайно низьких рівнях“, – сказав він.

Нагадаємо, уряд хоче збільшити штрафи для порушників самоізоляції чи обсервації.

Фото: unsplash