Замовити послугу можна за номером 0-800-60-20-19.

Мобільний тест на COVID-19: відсьогодні можна викликати бригаду медиків додому, аби встановити наявність коронавірусу. Однак це можна зробити не раніше, ніж на 7 день після появи вимптомів, йшлося у програмі «Київ NewsRoom» на телеканалі «Київ».

До вас приїде не швидка допомога, а спеціалізований персонал для тестування хворого, який зробить забір матеріалу для ПЛР-тесту на коронавірус — розповіли у Міністерстві охорони здоров’я. Замовити приїзд такої бригади можна через контакт-центр МОЗ з протидії поширення коронавірсу за телефоном 0-800-60-20-19.

Водночас, як розповів в ефірі «Київ NewsRoom» екс-радник міністра охорони здоров’я Олександр Лінчевський, появу таких мобільних бригад не можна вважати нормальною світовою практикою.

Олександр Лінчевський (зліва)

«Будь-яке введення має переслідувати якусь мету: вводяться мобільні бригади, щоб що? Я можу підозрювати, що це спростить доступ пацієнтів до лабораторії, теоретично. Але в мене зустрічні питання: чому на 7-ий день? Якщо завдання лікарів — виявити позитивних пацієнтів до того, як вони захворють, безсимптомних носіїв. Це основний фактор стрімкого поширення коронавірусу.

А друге питання — забрати аналіз можна, а де його робити? Черги в лабораторіях розтягуються на дні, тисячами є матеріали необроблені в лабораторіях» — каже Лінчевський.

За словами екс-радника міністра, чинна влада не повідомляє жодних деталей такого рішення (про введення мобільних бригад) тому, що не володіє актуальною інформацією про масштаби пандемії коронавірусу в Україні.

«Уряд не має достовірної статистики. Збір інформації і тестування провалені повністю, масштаби захворювання і смертності не є обєктивно підтвердженими. Цифри, які уряд озвучує щодня, є дуже наближеними і не характеризують дійсність… відтак, уряд намагається якимись діями вплинути на явище, якого не знає. Нас обманюють, цифрами маніпулюють» — підсумував Лінчевський.

Нагадаємо, чат-бот «Медсестра Іванка» перевірятиме, як витрачають гроші на боротьбу з коронавірусом.

Фото: фейсбук