Для списання коштів, як і раніше, потрібно буде рішення суду.

Відсьогодні, 6 липня, українські банки можуть списувати борги з громадян без попереджень. Відповідний указ Мін’юст видав ще 6 квітня, але в ньому був пункт відстрочення на три місяці для того, щоб держоргани встигли підготуватися до введення нової системи.

Тепер, за вимогою державних та приватних виконавців, фінустанови зобов’язані надати інформацію про реквізити рахунків боржника та про суму коштів на них; списати борги можуть у всіх людей, що потрапили до Єдиного реєстру боржників. 7 банків вже підключили до автоматизованої системи, інші установи підключені до тестового середовища.

При цьому для списання коштів, як і раніше, потрібно буде рішення суду. Спрощується тільки сама процедура списання, яка стає автоматизованою.

Раніше виконавці та банки могли примусово стягувати лише кошти за несплату аліментів, в інших випадках банки просто блокували рахунки. Про це в ефірі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ» розповів начальник Голосіївського відділу державної виконавчої служби Дмитро Нідченко.

За його словами, списати всі кошти з рахунку боржника буде неможливо.

«Законодавством передбачено, що виконавець накладає арешт лише в межах свуми стягнення. Якщо у вас на сьогодні штраф у розмірі 510 гривень, виконавець не може накласти арешт на суму, більшу, ніж 510 гривень. Якщо коштів на рахунку більше, накладається арешт на суму, яка підлягає стягненню. Іншими ви можете користуватися у вільній формі» — зазначив Нідченко.

Фото: Фейсбук