Фіскали провели обшуки в КП "Інженерний центр" та КП "Житлоінвестбуд-УКБ", а ДБР - у КП "Спортивний комплекс".

Державна фіскальна служба встановила схему розкрадання коштів на ремонтах київських лікарень та викрили декілька підприємств в ухиленні від сплати податків.\

Повідомляє  прес-служба ДФС.

Як зазначається, податкова міліція провела обшуки в КП “Інженерний центр” та КП “Житлоінвестбуд-УКБ”.

За результатами обшуків в КП “Інженерний центр” виявлено та вилучено первинні фінансово – господарські документи, що підтверджують взаємовідносини з підприємствами, які залучалися для виконання ремонтних робіт в тому числі приміщень медичних закладів Києва.

Досудовим розслідуванням встановлено афілійовану особу яка має безпосередній вплив на розподіл бюджетних коштів КП “Інженерний центр” та КП “Житлоінвестбуд-УКБ”. Також встановлено ряд підконтрольних СГД за допомогою яких здійснювалося розкрадання бюджетних коштів”.

Зазначається, що підприємства-генпідрядники, своєю чергою, отримавши грошові кошти від комунальних підприємств, документально залучали підприємства з ознаками фіктивності з метою завищення вартості виконаних робіт та заниження сплати податків.

Голова ДФС Вадим Мельник повідомив, що в період 2020 року службові особи одного із товариств-субпідрядників ухилилися від сплати податків, занизивши податок на додану вартість на суму понад 12 млн грн.

Щодо обшуків ДБР у КП “Спортивний комплекс”, то відомство пише, що перевіряє причетність чиновників Міністерства молоді та спорту України та КМДА до привласнення бюджетних коштів.

“Слідчі Територіального управління ДБР Києва перевіряють причетність посадових осіб Міністерства молоді та спорту України, Департаменту молоді та спорту КМДА, Комунального підприємства “Спортивний комплекс” та двох підприємств до привласнення бюджетних коштів під час реконструкції об’єктів спортивної інфраструктури Києва”, – йдеться у повідомленні.

За попередньою інформацією, службовці Міністерства та КМДА забезпечили перемогу в тендерах на проведення відповідних робіт двом підпорядкованим їм підприємствам.

Після укладення договорів ці підприємці вступили у змову з чиновниками Комунального підприємства “Спортивний комплекс”.

“Під час виконання договорів були прийняті та оплачені товарно-матеріальні цінності, які не були передбачені кошторисною документацією та фактично не поставлялися. Також були оплачені будівельні роботи, які взагалі не виконувались або не проводились у повному обсязі. А вартість робіт, які все ж таки надавались у межах договорів, була значно завищеною”, – повідомили в ДБР.

У рамках справи у Департаменті молоді та спорту КМДА, КП “Спортивний комплекс” та двох підприємствах слідчі провели обшуки і вилучили документацію, робочу переписку, чорнові записи, що підтверджують протиправну діяльність, тощо.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 364 та ч. 5 ст. 191 КК України: зловживання владою та привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем. Санкція статей передбачає позбавлення волі строком до 12 років.

Зараз встановлюється повна сума збитків, що завдали державі дії чиновників та підприємців.

Фото: facebook