Напередодні Віталій Кличко звільнив Сергія Броневицького. Сьогодні Броневицький натякнув, що слухання Генплану затягує Департамент містобудування. В КМДА це спростували - слухання будуть до кінця року.

Голова «Інституту Генерального плану міста» Сергій Броневицький, якого напередодні звільнив Віталій Кличко, повідомив про готовність нового Генерального плану міста Києва. Про що написав у своєму Facebook.

За його словами, «створено Генплан в інтересах Києва та киян, а не в інтересах окремих забудовників». Чи перебуває Броневицький на посаді станом на 1 жовтня, в КМДА не уточнювали. На сайті КМДА наказу про звільнення поки немає.

«Закінчено опрацювання проектних матеріалів Генерального плану міста Києва. Розроблений документ, який є глобальним баченням реалізації основних напрямів Стратегії розвитку столиці, передбачає припинення хаотичної забудови, обмеження висотності будівництва в історичному центрі, контроль за комплексністю забудови, заборону її розміщення в зелених зонах, розвиток магістралей, будівництво мостів, станцій метро тощо» — пише Броневицький.

Щодо затримки оголошення громадських слухань Генплану Броневицький натякнув на можливе затягування з боку Департаменту містобудування та архітектури.

«… матеріали Генерального плану в серпні цього року були передані у робочому порядку замовнику – Департаменту містобудування та архітектури КМДА. Він, згідно із Законом України “Про регулювання містобудівної діяльності”, має оголосити про початок громадських слухань» — додав він.

Своє звільнення при цьому Броневицький ніяк не прокоментував.

Водночас, заступник голови КМДА і керівник цифрової трансформації Києва (CDTO) Петро Оленич розповів, що Генплан винесуть на публічні обговорення до кінця цього року.

«Генеральний план – це основа міста та базовий показник, від якого ми повинні відштовхуватись. Він вкаже вектор розвитку Києва. Наприкінці року ми плануємо винести документ на громадські слухання. Кияни зможуть офіційно подати свої пропозиції, щодо кожної буде надана відповідь. Для цього спеціалісти вже працюють над доопрацюванням всіх документів відповідно до законодавчих і будівельних норм», – розповів Оленич.

Він також акцентував увагу на важливості врахування думки громади. Як приклад навів голосування за проекти Громадського бюджету. Зі слів Оленича, «цього року прямий інструмент електронної демократії з’явився у міському застосунку «Київ Цифровий»: завдяки ньому люди можуть брати участь у розподілі міських коштів».

Також Оленич підкреслив, що в Генеральний план входить і комплексна схема транспорту, яку міська влада зараз доопрацьовує спільно зі Світовим банком.

«Наразі ми починаємо впровадження інтелектуальної транспортної системи у Києві. Для цього проводимо збір та аналіз даних щодо транспортних потоків у місті. Саме з «розумним» плануванням ми зможемо отримати від системи бажаний ефект», – додав Оленич.

Нагадаємо, учора Кличко публічно відчитав Броневицького та повідомив, що звільняє його з посади за затримку з видачею нового Генплану. Кличко доручив якнайшвидше доопрацювати документ і підготувати його до громадських слухань.

Фото: Фейсбук