Кінотеатр було відкрито ще у 1931 році під іншою назвою.

У Києві урочисто відсвяткували 90-річчя кінотеатру «Жовтень». Захід відвідали багато гостей, з нагоди події було відкрито пам’ятний знак та презентовано фотовиставку — повідомив з місця події кореспондент «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

На святкування прийшли кіномейкери, культурні діячі та чиновники.

«Зараз, я вважаю, теж є народження. Кінотеатр «Жовтень» прийняли в міжнародну мережу кінотеатрів Європи «Сінема». Як повноправного члена цієї поважної мережі, як кінотеатр, що показує авторське, фестивальне, якісне кіно, і українське кіно ми показуємо з великим інтересом і прихильністю» — розповіла радниця кінотеатру «Жовтень» Людмила Горделадзе.

З нагоди свята на фасаді кінотеатру встановили пам’ятний знак.

А на другому поверсі «Жовтня» можна побачити фотовиставку, де представлено світлини з історії життя закладу.

«Жовтень» — у минулому комунальний кінотеатр Києва, що розпочав роботу в 1931 році під назвою «Дев’яте Держкіно» й діяв аж до 1991 року. У 1990-их кінотеатр закрився через ембарго на ввезеня голівудських фільмів в Україну через відсутність закону про авторське право.

Робота кінотеатру відновилася 2000 року, коли кінотеатр став приватним, після передачі Київською міськрадою будівлю кінотеатру в довгострокову оренду приватній компанії Людмили Горделадзе ТОВ «Кіноман» строком на 10 років (до 2020 року), яка була знову продовжена на 10 років (до 2030 року) у січні 2020 року.

Фото: скріншоти