Також медики розповіли, як правильно надати допомогу при враження струмом та утопленні.

В Міністерстві охорони здоровя України спростували популярні міфи щодо надання першої домедичної допомоги в різних ситуаціях.

  • Міф №1 — про те, що небезпечно підходити до людини, яку вразила блискавка

В МОЗ вказують, що небезпечно підходити до людини, яку вдарило струмом, дія якого триває.

Після розряду блискавкою розряд йде у землю, і постраждалий не створює небезпеку для оточення. Що робити. Оцініть, чи людина перебуває у свідомості, чи дихає. Якщо без свідомості і дихає, то переверніть її у стабільне бокове положення. Якщо без свідомості та не дихає — розпочніть реанімаційні заходи, попередньо викликавши бригаде екстреної медичної допомоги” — йдеться в повідомленні.

  • Міф №2 — про те, що повертати людину до тями найкраще нашатирним спиртом

Лікарі зауважують, що на сьогодні цей засіб взагалі не використовують з такою метою.

Нашатир подразнює дихальний центр, стимулюючи людину зробити вдих. Якщо неправильно використати нашатир, це може викликати зупинку дихання. Не використовуйте нашатир, якщо людина знаходиться без свідомості! Якщо постраждалий дихає, то переверніть йог оу стабільне бокове положення, викличте швидку допомогу, періодично переоцінюючи наявність дихання та свідомості. Якщо людина не дихає, розпочніть базові реанімаційні заходи” — йдеться в повідомленні.

Міф №3 — про те, що людину, яка захлинулася водою, слід перехилити через коліно чи підняти їй ноги догори

В МОЗ вказують, що такі дії лише витратять час на порятунок людини.

Головне — якомога швидше перевірити, чи людина дихає та забезпечити прохідність дихальних шляхів, прерозігнувши голову. Якщо дихання відсутнє, зробити 5 рятівних вдихів. Якщо людина після цього не почала дихати, розпочати натискання на грудну клітку, і якомога швидше викликати швидку допомогу” — йдеться в дописі.

Фото: Фейсбук