Вночі у Києві провели трансплантацію органів чотирьом пацієнтам. Згоду на донорство дала родина поерлого.

Про це повідомили у Київській міській клінічній лікарні №1.

Саме ця лікарня торік отримала ліцензію на проведення трансплантацій.

Серце, печінку і дві нирки пересадили від 47-річного чоловіка, який загинув через крововилив у мозок. Спроби його врятувати були марними, тож після того, як консиліум лікарів констатував смерть мозку, рідні погодилися на донорство.

Одну нирку пересаджували у Київській клінічній лікарні №1. Орган отримав 22-річний киянин, власні нирки якого відмовили 13 років тому. Вес цей час він перебував на гемодіалізі і чекав на трансплантацію.

Операцію місцевим лікарям допомогли виконати лікарі Національного інституту хірургії та трансплантології ім.О.О.Шалімова на чолі із Владиславом Закордонцем. Її розпочали біля третьої ночі і завершили о шостій ранку“, – йдеться у повідомленні.

Зазначимо, це перша трансплантація нирки, яку провели у цій лікарні.

Другу нирку отримала 30-річна дівчина, котра також була на діалізі три останніх роки. Пересадка проходила в Інституті Шалімова. У цьому ж медзакладі трансплантували і печінку, реципієнткою якої стала 49-річна жінка.

Серце ж тепер б’ється у грудях 46-річного киянина, власний орган якого уже не міг перекачувати кров.

Коли стало відомо, що є донорський орган, він примчав до Інститут серця МОЗ України буквально за годину. Здоровий орган йому пересаджувала команда на чолі з Гаврилом Ковтуном. Це уже друга його самостійна трансплантація. Все минуло добре. Свої перші удари серце зробило о третій ночі“, – повідомили у лікарні.

Нагадаємо, восени 2020 року у Національній дитячій спеціалізованій лікарні Охматдит провели другу нерідну трансплантацію кісткового мозку.

Фото: Фейсбук