Заступник голови КМДА наголошує, що обшуки «знову проводять у заявника».

Обшуки в офісі комунального підприємства «Головний інформаційно-обчислювальний центр» пов’язані зі справами, які були відкриті ще кілька років тому і за якими підприємство вже співпрацювало з силовиками. Про це повідомив в ефірі програми «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ» заступник голови КМДА Петро Оленич.

За його словами, КП ГІОЦ вже давно передало правоохоронцям усі матеріали по цих справах. Зокрема, стосовно однієї з компанії, щодо якої силовики мають підозри — ТОВ «Герц».

«Державна фіскальна служба, використовуючи старі справи по контрагентам, приватним підприємствам, чомусь приплітає сюди місто (…) Фіскальна служба знову приходить з обшуком до заявників. Бо ще в тому році КП ГІОЦ звернулось до СБУ та Національної поліції, ведуться кримінальні справи, щодо втручання товариства «Герц» в роботу систем електронного квитка, ЖКГ міста Києва» — зазначив він.

Чиновник каже, що обшуки — це метод тиску на міську владу.

«Відчувається політичний тиск… вже готуються відповідні заяви до НАБУ, Державного бюро розслідувань і Вищої ради правосуддя щодо відповідної реакції» — зазначив він.

Також Оленич вказав на процесуальні порушення — мовляв, обшуки проводили за постановою Печерського райсуду, а мав би бути Шевченківський. Він стверджує, що міська влада продовжує сприяти правоохоронцям у розслідуванні справ.

Сайт КМДА з посиланням на комунальне підприємство зазначає, що процедуру збирання доказів також було порушено.

«Адже згідно з вимогами КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя має право постановити ухвалу про проведення обшуку. А до КП «ГІОЦ» із тимчасовим доступом до речей та документів не звертались», – повідомили у КП ГІОЦ.

«При цьому, дозвіл надано на проведення обшуку з метою відшукування фінансово-господарської документації по ТОВ «ГЕРЦ» та ТОВ «ФК ГЕРЦ», а в мотивувальній частині ухвали взагалі фігурують обставини кримінального провадження щодо ПП «ТЕЙКІТ», яке зареєстроване в м. Одеса, вул. Велика Арнаутська, 18», – ідеться у повідомленні. Тож, як зазначають у комунальному підприємстві, об’єктивна причина здійснювати обшук саме у КП ГІОЦ начебто була відсутня.

 

Як ми повідомляли, силовики провели обшуки в комунальних підприємствах «Київзеленбуд», «Спецжитлофонд», у корпорації «КиївАвтодор», «Київміськсвітлі», «Київбудреконструкції», «Київтеплоенерго», Департаментах соцполітики, Містобудування та архітектури, земельних ресурсів КМДА, Подільській РДА. Посадовці цих підприємств та департаментів начебто можуть бути причетні до фінансових махінацій.

Також працівники Служби безпеки приходили з обшуком в будинок, у якому проживає Віталій Кличко.

Міський голова назвав ці обшуки спецоперацією проти себе; також в КМДА не виключають, що кінцева мета обшуків — зміна голови міськадміністрації.

Фото: КМДА