Будівництво цих ЖК покриє потреби не більше 30% людей, які залишилися без житла, вказують в КОВА.

Приватний житловий фонд Київської області пошкоджений у ході бойових дій, майже 5 000 житлових об’єктів зруйновані. Задля вирішення цього питання у Ірпені та Бородянці планують зведення двох житлових комплексів площею 50 000 м2 кожен, повідомив у коментарі телеканалу “Київ” голова обласної військової адміністрації Олексій Кулеба.

За його словами, планується почати і завершити будівництво за 5 місяців.

Йде підготовка документальна, щоб була можливість розпочати це будівництво. Не дивлячись на воєнний стан, процедури і всю законність ми будемо зберігати. Чи можливо це побудувати за 5 місяців? Жоден з підрядників, з якими ми консультувалися, не сказав, що це неможливо” — сказав Кулеба.

Будівництво двох ЖК покриє потреби не більше 30% людей, які залишилися без житла, сказав Кулеба.

Окрема програма, з його слів, буде створена для відбудови приватних будинків по області (близько 5 тисяч будинків). Її будуть обговорювати з депутатами КОДА. Також необхідно забезпечувати житлом військових.

Ми у відбудові, маємо враховувати для людей підвищення соцстандартів, при відбудові. Люди мають враховувати, що вони перейдуть в місця, де буде краще, ніж було до війни. По-друге, в області Кабміном виділено 400 мільйонів гривень і відбувається поточний ремонт. Робота вже йде” — додав Кулеба.

Люди, які починають відбудовувати самостійно, поки не можуть сподіватися на відшкодування, бо Кабмін не ухвалив процедуру. Але можна звернутися в “Дію” за відшкодуванням в перспективі, якщо ж людина почала відбудовувати, слід зберігати чеки.

На запитання про те, чи будуть люди просто отримувати гроші на придбання собі житла, Кулеба зазначив, що така концепція “може мати місце”, однак не підтвердив що такі варіанти існують.

За його словами, йдуть переговори також із меценатами, які готові відбудувати частину житла в області за свій кошт.

У Дмитрівці група будівельних компаній будує 5 будинків, для сімей будинки яких були повністю зруйновані. Є серед них родини військових, які зараз на Сході” — додав Кулеба.

Фото: Фейсбук