Обстеження на патологію молочних залоз у Києві стало більш доступним.

Місто докладає максимум зусиль, аби створити якісні та комфортні умови для ранньої діагностики цієї хвороби, інформує КМДА.

Зокрема скринінг на патологію молочних залоз на сьогодні можна пройти у консультативно-діагностичному центрі будь-якого району міста.

«Відтепер у кожному районі міста можна знати принаймні кілька закладів охорони здоров’я, де здійснюється обстеження на патологію молочних залоз. Цього року за кошти міського бюджету закуплено 19 сучасних мамографів експертного класу. Їх було поставлено до 11 консультативно-діагностичних центрів Києва, Київського міського пологового будинку № 3, Олександрівської клінічної лікарні та Київського міського онкологічного центру», – зазначила заступниця голови КМДА Ганна Старостенко.

Зокрема, у Київському діагностичному центрі Голосіївського району встановлено мамографічну систему Selenia Dimensions, що складається з двох апаратів, один із яких є робочою станцією лікаря. З моменту введення апарату в експлуатацію у закладі було проведено понад тисячу мамографічних досліджень, із яких п’ята частина – патології, а 6 випадків – підтверджена онкологія.

Ще один мамограф із функцією томосинтезу встановлено у столичному Онкоцентрі. Цей апарат дозволяє не лише робити звичайні мамографії, а й виконувати дослідження з контрастом, а також виявляти нові кровоносні судини, які з’являються з появою пухлин. Це дає можливість підвищити точність діагностики на 40% та зменшити кількість хибно-позитивних результатів на 15.

Заступниця голови КМДА також додала, що скринінг молочної залози входить до переліку заходів нової міської цільової програми «Громадське здоров’я», яку нещодавно підтримали депутати Київради.

Дівчатам-підліткам, починаючи з 15 років, потрібно робити самообстеження грудей та за певних змін терміново звертатися за консультацією до лікаря. Пацієнтам до 35 років рекомендується робити ультразвукове дослідження молочних залоз, а після 35 – мамографію. Такі дослідження варто робити принаймні раз на рік.

Зазначимо, у Києві щороку діагностується до 1,5 тисячі випадків захворювання на рак молочної залози, п’ята частина з яких – стадії, що не піддаються ефективному лікуванню. Помирає від раку грудей понад 500 киянок на рік.

Фото: КМДА