Скоро у Києві оголосять конкурс серед професійних скульпторів, які розроблятимуть скульптуру борщу.

Про це повідомили у Київській міській раді.

За словами ініціатора встановлення скульптури, шеф-кухаря Євгена Клопотенка, кияни запропонували власні варіанти локації, де можна встановити скульптуру борщу. Серед багатьох варіантів найпопулярнішими є:

  • Житній ринок
  • Поштова площа
  • Контрактова площа
  • Бессарабка
  • парк імені Тараса Шевченка
  • Арка Дружби народів.

«Нашу ініціативу підтримали кияни – це показує, що арт-об’єкт є цікавим для місцевих жителів. Я вдячний усім людям, які запропонували свої варіанти локацій для встановлення скульптури. Борщ є українською національною стравою, яку необхідно популяризувати у світі, адже гастротуризм є дієвим інструментом для підвищення привабливості столиці», – вважає Клопотенко.

Секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко запевнив, що міська влада підтримує громадські ініціативи та сприяє їх реалізації у столиці. Зазначив також, що незабаром у Києві буде оголошено конкурс проєктів серед професійних скульпторів.

«Необхідно не лише зберегти нематеріальну культурну спадщину нашого народу, а й забезпечити її популяризацію на теренах України та світу. Міська влада розвиває туристичну привабливість столиці через гастротуризм. Також важливо створювати нові неповторні публічні простори для відвідування, адже це один з основних чинників формування туристичної дестинації», – наголосив секретар Київради.

Додав, що скульптуру борщу буде виготовлено за кошти приватних осіб.

Тим часом український борщ увійшов у топ-20 найсмачніших перших страв світу за версією амеиканського видання CNN.

Фото: скріншот