У музеї історичного костюму та стилю відкрилася експозиція яка занурює всіх у святкову новорічну атмосферу 19-20 ст.

Про це йшлося в ефірі програми “Київ. Newsroom” на телеканалі “Київ”.

На виставці представлені святкові вбрання, які 100 років тому одягали заможні кияни на святкування Нового року. Але серце експозиції – це унікальна ялинка, на якій представлені іграшки що зображають костюми від 19 століття і до сьогодні. Тут можна простежити як змінювалася мода протягом цього проміжку часу.

“Це така ексклюзивна ялинка, експонати з колекції Олексія Поліщука, і це дуже ексклюзивно, тому що художниці Олесі Кучменко, що створювала костюми вже немає в живих, і тому це особливо цінно. Цінно те, що є спадок який ми можемо передати наступному поколінню. І найголовніше – це відчуття того, що свято наближається”, – розповідає засновниця музею Вікторія Лисенко.

Окрім цікавих експонатів на виставці також розповідають про маловідомі традиції з минулого.

“Та традиція що залишилась на сьогодні – це те, що зустрічати Новий рік потрібно у новій сукні. Воно обов’язково має бути пошитим з нової тканини. Також велика роль була у вогні. Вогонь був символом Нового року, і було важливо зібрати старий попіл з каміну, викинути його і поставити новий. В цей день не можна було запалювати свічку, а дехто використовував святкові дні для того, щоб поворожити” – ділиться фахівчиня з етикету Катерина Литвин.

Також на виставці є коробочки з передбаченнями на прийдешній рік, що додають атмосфери свята.

Як ми писали раніше, стали відомі нові деталі цьогорічної святкової локації на Софійській площі

Фото: скріншот