Земля під будинком перебуває у комунальній власності.

Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду України зобов’язав ДАБІ видати сертифікат готовності для будинку за адресою Нижній Вал 27-29 (Подільський район). Про це повідомляє у своєму Facebook колишня депутатка Київради Ольга Балицька з посиланням на рішення суду.

Вона наголошує, що таке рішення суд ухвалив попри те, що забудовник не має жодних прав на землю: він не є ані власником, ані орендарем. Балицька зазначає, що це суперечить нормам законодавства.

«Це якісно новий рівень нахабства (…) Приймання в експлуатацію житлового будинку, який стоїть на ділянці комунальної землі, яка не передана забудовнику ані у власність, ані в оренду – це дуже і дуже значне правопорушення. І зараз ВСУ зобов’язує керівництво ДАБІ це правопорушення вчинити» — пише вона.

Балицька уточнює також, що в рішенні суду написано, що забудовник має право на землю. В реальності ж, за її словами, земля під будинком знаходиться у комунальній власності.

«... я сама була спіавтором рішення про це у минулому скликанні Київради. Рішення було прийнято, після цього землю під будинком Київрада забудовнику не передавала. Рішення дійсне, забудовник намагався його оскаржити, але ще у 2019 році провадження у справі було зупинено і досі не поновлено» — зазначає вона.

Балицька повідомила, що готує звернення до НАЗК, Вищої ради правосуддя та ДАБІ щодо дій суду.

Як ми повідомляли, ще у 2012 році ТОВ «Пателі Лізинг» отримала дозвіл на будівництво 8-поверхового будинку на Нижньому Валу. В результаті фірма побудувала 12-поверхову будівлю (ЖК «Подол Престиж»), яку кияни охрестили «будинком-монстром». Власниками ТОВ «Пателі Лізинг» є Федора Пателі з Києва і Олег Токар з Дніпра, керівником фірми є Андрій Рокицький.

Місто тим часом планує оскаржити рішення суду щодо дозволу на введення в експлуатацію «будинку-монстра» на Подолі.

Фото: Фейсбук