У 2018 році рішенням собору було утворено ПЦУ, яку очолив митрополит Епіфаній. Філарет намагається оскаржити ці рішення в судах.

Верховний суд України відмовив почесному патріарху Філарету у задоволенні позову щодо визнання недійсним Помісного собору 2018 року, на якому було утворено ПЦУ. Про це у своєму Facebook написав архієрей ПЦУ Євстратій Зоря.

Євстратій нагадав, що собор було скликано особисто Філаретом, і саме він на соборі головував.

«Верховний Суд визначив, що рішення Помісного Собору не можуть бути оскаржені у будь-якому світському суді, адже це було би порушенням норми про розділення Церкви і держави та неприпустимим втручанням держави у втурішні церковні справи» — написав Євстратій.

За словами Євстратія, таким чином Верховний суд створив прецедент того, що всі внутрішні питання релігійних організацій, які керуються власними статутами та нормами, не можуть оскаржуватися у світських судах.

«Світський суд не може давати оцінки рішенням статутних органів релігійних організацій з внутрішніх питань» — додав він.

Нагадаємо, 15 грудня 2018 року за результатами Помісного собору українські церкви об’єдналися у єдину Православну церкву України, яку очолив митрополит Епіфаній. Представники Російської православної церкви (УПЦ МП) переважно відмовилися визнати її, хоча окремі парафії переходять у ПЦУ. В січні 2019 року у Стамбулі підписали томос про автокефалію української церкви, 6 січня патріарх Варфоломій передав його митрополиту Київському і всієї України Епіфанію. Почесний патріарх ПЦУ Філарет не захотів висловлювати підтримку Епіфанію, він заявляє, що УПЦ Київського патріархату не було ліквідовано і намагається довести це у судах.

Нагадаємо, на православний ярмарок Церкви Московського патріархату, що проходив у Лаврі, начебто приїздили церковники з РФ та Криму.

Фото: Фейсбук