Суд залишив без змін рішення апеляції.

Верховний суд України залишив без змін постанову Шостого апеляційного адміністративного суду, якою було скасовано наказ ДАБК про анулювання дозволу на будівельні роботи на Андріївському узвозі, 14-16. Про це повідомляє у своєму Facebook колишня депутатка Київради Ольга Балицька.

Ще у 2018 році ДАБК провів перевірку будівництва, за результатами якої склав протокол про правопорушення, приписи про усунення порушення вимог законодавства та про зупинення робіт, а також видав наказ про анулювання дозволу на будівництво. Усі ці документи забудовник оскаржив у суді, але перша інстанція його позов не задовольнила; в листопаді минулого року Шостий апеляційний суд скасував наказ ДАБК.

«… на думку другої і третьої інстанцій інспектори ДАБК порушили строки проведення перевірки, а тому приписи і наказ ДАБК мають буть скасовані, незважаючи ні на перевищення висотності, ні на інші численні порушення забудовником вимог законодавства України у сфері культурної спадщини, ні на супротив громади і депутатів Київради» — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що в Шостому апеляційному скасували рішення ДАБК на підставі того, що інспектори начебто порушили строки проведення перевірок, через що встановлені факти порушень «не можна вважати правомірними».

Нагадаємо, будівництвом готелю Mercure Andreyevskiy з 2010 року займається приватне підприємство «Маркон», яке пов’язують з екс-замголови податкової служби Києва Валерієм Павлюком. Андріївський узвіз входить до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, і максимально допустима поверховість тут — 12 метрів. Натомість ПП «Маркон» будує готель висотою від 9 до 12 поверхів, та ще й з підземним паркінгом.

Додамо також, що генпідрядником ПП «Маркон» на цьому будівництві виступає ТОВ «Кадорр–Україна». Це фірма відомого одеського бізнесмена-забудовника сирійського походження Аднана Кивана.

Тим часом, «Антонов» віддає ВАКС будівлю на Шулявці, щоб зменшити борг державі.

Фото: Фейсбук