Справу направлено на новий розгляд до апеляційної інстанції.

Верховний суд частково задовольнив касаційну скаргу і скасував скандальне рішення Шостого апеляційного адміністративного суду, який підтверджував правомірність позбавлення будівлі на Гончара, 71, статусу пам’ятки. Про це повідомляє ГО “Мапа Реновації” у Фейсбуці.

Оцю ж неправомірну постанову і було скасовано Верховним судом. Наразі справу направлено на новий розгляд до апеляційної інстанції. НАРЕШТІ. З нетерпінням чекаємо повторного розгляду справи” — йдеться в повідомленні.

Вказано, що у своїй постанові Верховний Суд зазначив, що «Департамент, як структурний підрозділ, створений з метою реалізації функцій Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) у сфері охорони культурної спадщини, наділений повноваженням щодо прийняття рішення про занесення об’єктів культурної спадщини до Переліку об’єктів культурної спадщини».

Це історичний момент. Адже тепер рішенням Верховного суду закріплено, що директор Департаменту при КМДА має право підписувати накази на присвоєння будівлям охоронних статусів (щойно виявлених об’єктів культурної спадщини)” — наголошують активісти.

Нагадаємо, 4 серпня 2021 року Шостий апеляційний суд в Києві позбавив будинок Осипа Родіна, що на Гончара, 71, статусу щойно виявленого об’єкта культурної спадщини. А вже 5 серпня 2021-го тут почалися демонтажні роботи.

Також зазначається, що 29 липня Міністерство культури начебто присвоїло будинку Осипа Родіна на Гончара, 71 статус пам’ятки архітектури та історії місцевого значення (Наказ № 588, охоронний № 3030-Кв). Однак суд при винесенні рішення відмовився врахувати цей факт.

Нагадаємо, 22 вересня 2020 року Департамент охорони культурної спадщини КМДА надав садибі Родіна по вул. Олеся Гончара, 71, статус щойно виявленого об’єкта культурної спадщини. Власник садиби, ТОВ «Арікс», оскаржив наказ в ОАСКу, і той його задовольнив: суд не побачив в будинку ні автентичності, ні будь-якої цінності і постановив, що Департамент вніс будинок до переліку протиправно.Після цього справа перейшла в Шостий апеляційний адміністративний суд. Позбавлення охоронного статусу, за даними «Мапи», просуває представниця ТОВ «Концепт Плаза» (замовник будівництва).

Кінцевим бенефіціарним власником ТОВ «Арікс» значиться Яків Басс – батько екс-заступника голови КМДА Леоніда Черновецького. Впритул до садиби, по вулиці Олеся Гончара, 69 будується ЖК Franklin Concept House – проект від Perfect Group нардепа від ОПЗЖ Дмитра Ісаєнка, Saga Development забудовника Андрія Вавриша та Kyivproekt Development.

Фото: Фейсбук