Остаточне рішення у цій справі має винести Касаційний господарський суд 11 січня.

Касаційний адміністративний суд визнав законним рішення Київської міської ради про заборону скандального будівництва в парку «Протасів Яр». Про це йдеться у постанові Верховного Суду.

«Колегія суддів Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду погодилася з рішенням суду апеляційної інстанції про те, що під час прийняття оскаржуваних рішень Київміськрада діяла на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України з огляду на таке. Крім цього, Верховний Суд узяв до уваги висновки Конституційного Суду України в рішенні від 16 квітня 2009 року № 7-рп/2009, де зазначено, що орган місцевого самоврядування має право за власною ініціативою або ініціативою інших заінтересованих осіб змінити чи скасувати прийнятий ним правовий акт (у тому числі і з мотивів невідповідності Конституції чи законам України)» — вказано в повідомленні.

Забудовник у позові до Суду переконував, що міськрада не може скасувати своє попереднє рішення про надання йому цієї земельної ділянки в оренду для забудови, «оскільки воно було реалізовано та породило, в тому числі в частині зміни до Генерального плану розвитку міста Києва, правові наслідки для ТОВ «БОРА», у вигляді права користування вказаною вище земельною ділянкою, яка була згодом передана в суборенду позивачу».

Водночас, остаточне рішення у цій справі має винести Касаційний господарський суд на засіданні 11 січня. Про це повідомляють активісти спільноти «Захистимо Протасів Яр».

«Підсумки року ми всі разом можемо підвести 11 січня о 10:00 Верховним судом, який в цей день має, сподіваємось, поставити крапку у питанні землі під забудовою ТОВ Дайтона Група» — вказано в повідомленні.

Як ми писали, до 2007 року земля в Протасовому яру мала рекреаційне призначення (для відпочинку), доки за часів Леоніда Черновецького Київська міська рада не передала її в оренду на 5 років ТОВ «Бора», яка згодом передала договір оренди до «Дайтона Груп». Активісти стверджують, що цей договір уклали 6 червня 2018 року, тобто, вже після завершення дозволу Київради на оренду цієї ділянки.

У квітні 20210 року Північний господарський суд Києва визнав недійсним договір суборенди між ТОВ «Бора» і ТОВ «Дайтона груп».

ТОВ «Дайтона Груп» пов’язують з бізнесменами з Дніпра Генадієм Корбаном та Олегом Левіним.

Як ми повідомляли, «Дайтона Груп» планує зведення у Протасовому ЖК «Турбійон» з трьох висоток по 40 поверхів кожна,але Київрада повернула одній з ділянок в парку статус зеленої зони. Пізніше ОАСК забороняв «Дайтоні» будівництво у Протасовому яру.

Фото: Фейсбук