Об'єкт розташований у Центральній планувальній зоні столиці, де максимально допустима висотність — 9 поверхів.

Державне підприємство «Державний будівельний комбінат Управління справами Апарату Верховної Ради України» 31 грудня 2020 року уклало із ТОВ «Комфорт Буд Інвест» інвестиційний договір щодо забудови ділянки площею 0,19 га на вул. Шовковичній, 12-Б у Печерському районі Києва. Про це свідчать дані рішення Госпсуду Києва від 14 липня, інформують «Наші Гроші».

Договір укладено за результатами аукціону, проведеного 30 грудня Товарною біржою «Український центр біржової торгівлі». Результати цього конкурсу оскаржує в суді Приватна Проектно-пошуково-виробнича Фірма «М-ЕКО».

Вказується, що за вказаним договором сторони домовилися реконструювати існуючі адмінбудинки на вул. Шовковичній, 12-Б під багатофункціональний комплекс. Держпідприємство отримує у власність 1117 кв м апартаментів в об’єкті (еквівалентно 172,73 млн грн), а «Комфорт Буд Інвест» – решту всіх площ.

При цьому сторони прописали, що за домовленістю фірма може компенсувати держпідприємству його частку грошима, або ж нерухомістю (квартири, апартаменти, інше) в інших об’єктах.

Повідомляється, що спочатку реконструкція передбачала її збільшення до 5-9 поверхів, що відповідає чинному Генплану, який встановлює обмеження по висоті не вище 27 метрів (9 поверхів) для забудови у Центральній планувальній зоні столиці, куди входить вул. Шовковична. На сьогодні на вул. Шовковичній, 12-Б знаходиться 3-поверхова адміністративна будівля.

Разом з тим, як повідомив член наглядової ради «Укрзалізниці» Сергій Лещенко, грудневий договір передбачає щонайменше 15 поверхів.

Даних про видачу містобудівних умов та обмежень на цей об’єкт у відкритих офіційних джерелах наразі немає.

Повідомляється, що у грудні 2020 року та ж біржа провела ще один аукціон, за результатами якого ДП «ДБК Управління справами Апарату ВР України» віддало під забудову ще одну свою ділянку 8,11 га на вул. Клеманська, 6-8 у Дарницькому районі переможцю аукціону – ТОВ «Ніка» Лтд, яке входить до групи компаній Perfect Group нардепа від ОПЗЖ Дмитра Ісаєнка, бізнес-партнера екс-заступника директора Департаменту містобудування КМДА, власника девелоперської компанії Saga Development Андрія Вавриша.

За даними розслідувачів, ТОВ «Комфорт Буд Інвест» теж пов’язане із Вавришем. Так, власниками фірми значаться Олег Новаківський та Віталій Поєнко, а керівником – Владислав Старинець. Олег Новаківський також був співвласником ТОВ «Сага 18» і ТОВ «Альта-Град» разом з АТ «ЗНВКІФ «Атлон», керівником якого є юрист Вавриша – Андрій Овсій.

За даними судового реєстру, у 2020 році було розроблено План заходів  по виводу Державного підприємства «Державний будівельний комбінат Управління справами Апарату Верховної Ради України» із кризового стану. Його у лютому 2020-го затвердили в.о. директора ДП Юрій Юрлов і перший заступник керівника Апарату ВРУ – керуючий справами Бондар П.О.

В рамках цього плану заходів розроблено стратегічний план розвитку ДП «Державний будівельний комбінат Управління справами Апарату Верховної Ради України» на 2020-2025 роки (затверджений у серпні 2020-го). Ним, зокрема, передбачена реалізація  житлової та громадської забудови на ділянках ДП за кошти інвестора на підставі інвестиційних договорів.

Фото: Наші Гроші, ЛУН