Відповідне рішення підтримали 320 народних депутатів.

Сьогодні, 15 липня, Верховна рада ухвалила за основу законопроект №3614, яким передбачається невтручання районів у бюджети громад. За документ проголосували 320 нардепів.

У законі прописано, що усі 1470 територіальних громад перейдуть на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом з січня 2021 року. Таким чином, сільські, селищні, міські бюджети не залежатимуть від району, як це було раніше.

Документ передбачає, що територіальні громади будуть незалежними: органи влади районного рівня не матимуть на них ні адміністративного, ні фінансового впливу.

Серед основних надходжень бюджетів місцевого самоврядування: ПДФО 60%; місцеві податки і збори; рентні платежі; акцизний податок; доходи від використання комунального майна; плата за надання адміністративних послуг; трансферти (дотації, субвенції), — йдеться в законопроекті.

При цьому доходи і видатки між бюджетами районів та територіальних громад розмежують. Районні бюджети не отримуватимуть базову дотацію і не будуть на прямих міжбюджетних відносинах із держбюджетом.

Очікується, що закон дозволить повноцінно завершити реформу децентралізації та передати фінанси та можливості на місця.

Фото: Вікіпедія