Мер Києва наполягає на тому, щоб прислухатися до міжнародних партнерів та переглянути законопроєкт.

Про це повідомила прес-служба КМДА.

За словами мера Києва Віталя Кличка, для ухвалення якісного законопроєкту про столицю чинна влада повинна прислухатися до міжнародних партнерів та доопрацювати його.

“Я звертався до вищого керівництва, звертаюся до всіх. На двадцять сторінок прийшло зауваження від Венеційської комісії, багато зауважень від наших міжнародних, європейських партнерів. Якщо ми хочемо якісний законопроєкт, який відповідає ключовим європейським принципам, якщо ми хочемо побудувати європейську країну і столицю, ми повинні прислухатися і ретельно доопрацювати цей законопроєкт, з яким місто Київ і Україна далі буде жити”, – зазначив Кличко на Безпековому форумі, який нині проходить в столиці.

Він зауважив, що на сьогодні існують великі ризики в тому, що цей закопроєкт, який дуже швидко хочуть проштовхнути, – зруйнує систему управління містом.

“Я не хочу перебільшувати, але від Києва, від серця України залежить спокій, залежить розвиток кожного міста, містечка, селища, тому що Київ локомотив, і він показує приклад всім іншим містам і регіонам України”, – додав міський голова.

За його словами, на сьогодні існує спроба згорнути процеси децентралізації і обмежити повноваження місцевого самоврядування. Адже завдяки активній позиції Асоціації міст України КМДА вдалося відхилити проєкт змін до Конституції України, запропонований владною командою в 2019 році. Але цей закон знову повернули з тими ж недоліками.

“Він передбачає право парламенту і Президента позбавляти місцеве самоврядування повноважень і передавати їх перфектам, призначених Президентом. Префекти отримують повноваження зупинення виконання рішень органів місцевого самоврядування, а Президент має можливість зупиняти діяльність місцевих рад і голів, обраних мешканцями громади. Тій ж самій логіці влади на сьогоднішній день відповідає законопроєкт про столицю, який намагаються швидко проштовхнути, без обговорення”, – сказав Кличко.

До слова, Верховна Рада може ухвалити в другому читанні законопроєкт №2143-3 “Про місто Київ – столицю України” на останньому пленарному тижні 2021 року, який триватиме упродовж 14-17 грудня.

Фото: Фейсбук