Запланована реконструкція допоможе знизити аварійність на площі на 31%.

Реконструкція площі Перемоги буде проводитися згідно з відповідним  розпорядженням КМДА№ 913.

Мета – сформувати високоефективну систему безперешкодного, комфортного і безпечного дорожнього руху на площі Перемоги, яка має довжину близько 3,2 км. Протягом 2017-2019 років тут сталась 1341 ДТП. Із них найчастіші, зокрема, – зіткнення транспортних засобів і наїзд на пішоходів.

«Запланована реконструкція, за попередньою оцінкою експертів Європейського інвестиційного банку, надасть можливість у цьому місці знизити аварійність на 31%, стабілізує й у подальшому зменшить рівень травматизму і смертності», – повідомляють у КМДА.

Реконструкція загалом триватиме до 2024 року. За цей час на площі Перемоги, зокрема, облаштують:

  • інформаційні табло змінної інформації
  • стаціонарні відеокамери із детектором швидкості
  • детектори транспорту
  • метеостанції
  • притротуарні острівці для зупинок громадського транспорту
  • обмежувальні антипаркувальні стовпчики.

Площа стане дружньою до велосипедистів – з’являться велодоріжки, велостійки очікування та велопарковки.

Також на дорозі облаштують напрямні острівці на примиканнях – для звуження проїжджої частини в місцях пішохідних переходів; на перехрестях – для каналізування потоків, підвищення острівків безпеки (згідно з пунктом 6.4.5 ДБН В.2.3-5:2018); для каналізування дорожнього руху на розв’язках в одному рівні (згідно з пунктом 6.2.3 ДБН В.2.3-5:2018, за можливості).

«Замовником робіт визначено комунальне підприємство «Центр організації дорожнього руху». Воно несе відповідальність за виконання робіт в установлені терміни згідно із затвердженим графіком, а також за раціональне й цільове використання бюджетних коштів», – заявили в КМДА.

Роботи триватимуть за рахунок залучених кредитних коштів (Європейського інвестиційного банку та Європейського банку реконструкції та розвитку) та столичного бюджету.

Тим часом на Дніпровській набережній почали ремонтувати тротуари. Наразі роботи тривають на двох вулицях Дарниці.

Фото: Вікіпедія