Причина для невтішного прогнозу - кількість позитивних ПЛР-тестів, яка в Україні за тиждень зросла на 16,6%.

Про це йдеться у повідомленні Національної академії наук України.

Оперативні епідемічні дані свідчать про те, що на цей момент захворюваність уже зростає в термінах тижневого порівняння.  Науковці говорять, що  існує загроза різкого збільшення такого зростання – подібно до того, як це спостерігалось у деяких країнах світу з поширенням у них нового штаму коронавірусної інфекції “Дельта”.

Вчені зазначили, що наразі вже виявляють більше хворих, якщо порівнювати з попередніми тижнями, також зросли одразу три епідемічні показники, які на думку експертів, показують епідемічну динаміку найшвидше: кількість позитивних ПЛР-тестів, кількість нових госпіталізацій і кількість нових зареєстрованих випадків хвороби.

Зокрема, певне зростання зафіксовано в Києві. Також у звіті відзначають поглиблення тенденції зі зменшення віку нових випадків хвороби та госпіталізацій, яке розпочалось іще минулого тижня. Таке зменшення відбулося за рахунок зростання не лише частки дітей серед нових випадків хвороби та госпіталізацій, а й частки людей віком 18–34 роки включно (рис.13, 14). Територіально таке зростання тією чи іншою мірою виявляється в усіх групах регіонів, але найбільше – у «Столичному регіоні».

До прикладу, кількість позитивних ПЛР-тестів отриманих в Україні за тиждень зросла на 16,6%, тоді як кількість госпіталізацій та нових випадків хвороби також зросли, але не так сильно — на 4,9% і 7,3% відповідно.

Фото: піксабей