Науковці НАН та KSE дали разні прогнози - практично діаметральні за своєю суттю.

Ситуація з захворюваністю на COVІD-19 в Україні покращується, але є два фактори, які викликають занепокоєність у вітчизняних науковців.

Йдеться про зменшення середнього віку хворих і померлих в Україні та зростання показників захворюваності в Європі.

Про це повідомляє Національна академія наук.

За даними дослідників, середня кількість нових виявлених випадків в країні зменшилася до 476 осіб на день, або на 23% за два тижні.

“Згідно з прогнозними обчисленнями, середня кількість нових випадків дорівнюватиме 468 протягом тижня 14-20 липня 2021 року та 442 – протягом тижня 21-27 липня 2021 року”, – повідомляють в НАН.

Але темпи зниження захворюваності на COVІD-19 уповільнюються. І при збереженні такої тенденції кількість нових випадків припинить зменшуватися приблизно через два тижні.

Автори дослідження стверджують, що стрімке падіння середнього віку хворих і померлих може вказувати на майбутнє зростання захворюваності. Оскільки епідемічний процес серед молоді, як правило, розвивається з певним випередженням.

Також стурбованість фахівців викликає суттєве погіршення ситуації в Європі.

“Є вагомі підстави вважати, що каталізатором такого погіршення стали масові заходи, пов’язані, зокрема, із Чемпіонатом Європи з футболу. 

Така ситуація потребує пильнішої уваги до масових заходів, що проводяться в Україні”, – пишуть науковці.

При цьому в червні в Україні продовжила знижуватися загальна смертність та  кількість летальних випадків при COVІD-19. Показник загальної смертності повернувся на рівень 2015-2019 років.

“Відповідно, очікуваний рівень смертності при сценарії, якщо б коронавірусна інфекція була б прямо зараз повністю зупинена, ймовірно, був би нижчим, ніж в той же період будь-якого з минулих років, починаючи з 2015 року”, – пояснюють вчені.

Проте за даними експертів Київської школи економіки (KSE), черговий спалах COVID-19 в Україні очікують вже цього літа.

Повідомляє Коронавірус Інфо із посиланням на Київську школу економіки (KSE).

За даними експертів KSE, ситуація із захворюваністю в Україні наразі стабільно позитивна. Добові показники госпіталізації падають на 10% щотижня, кількість пацієнтів – на 15%. Середньодобова смертність загалом по Україні становить 17 померлих на добу.

“У липні-вересні ми не прогнозуємо великого збільшення показників смертності навіть в разі спалаху. Водночас спалах очікується вже цього літа”, – сказав керівник Центру економіки охорони здоров’я KSE Юрій Ганіченко.

Зовнішньою загрозою є зростання захворюваності в країнах Європи.

Цей спалах незабаром може прийти в Україну.  Тому вакцинація проти COVID-19 є критично важливою, наголошують фахівці.

Нагадаємо, в Олександрівській лікарні спростували заяву Данілова про наявність лабораторно підтвердженого штаму коронавірусу “Дельта”.

Фото: unsplash