Цьогоріч врожаї зернових культур можуть бути рекордними.

Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

Микола Стрижак, почесний президент Асоціації фермерів, розповів, що початок жнив в Україні затягнувся на місяць, адже цьогоріч була затяжна зима.

Цікаво, що дощі допомагали в той час, коли зерна тільки посадили. А от зараз, коли прийшов час збирати врожай, – зливам не раді. Та попри негоду, жнива прогнозують вдалі.

«Кількість зерна в Україні настільки велика, що десь дві третини ми готові продати. Інше нас задовільнить. Наприклад, продовольчої пшениці нам достатньо десь 3,5 мільйона тонн зерна, а його буде десь утричі більше», – зазначив Микола Стрижак.

Водночас пан Микола наголосив, що найближчим часом в Україні не здорожкає хліб та продукти із зернових.

«Наші ціни на сільськогосподарську продукцію не пов’язані з Мінекономіки, з логікою та кількістю врожаю. Це все корпоративна домовленість, яка постійно росте разом з інфляцією. Думайте так, що на осінь, скільки була інфляція, то десь на стільки ж збільшиться й ціна на хліб», – розповів експерт.

За словами президента Асоціаціх фермерів, наразі жнива в Україні вже десь на половині шляху. Однак через спеку на деяких полях сталося пошкодження культур. Та попри це, врожай цьогоріч кращий, ніж у минулому році.

«Не потрібно вірити цифрам Мінекономіки щодо врожаю. Зернотрейдери спеціально завищують урожай, щоб Міністерство хвалилося такою кількістю. Також так вони себе забезпечують поверненням ПДВ – зерно не рухається, а рухаються документи, ПДВ повертається а потім хтось його тримує, але не селяни точно. Збільшення кількості врожаю на словах також використовують, щоб потім його дорожче продати», – наголосив президент Асоціації.

Пан Микола пояснив, що, за розрахунками фермерів, українцям потрібно до 4 мільйонів тонн продовольчого зерна, 12 мільйонів тонн фуражного зерна.

«Якщо ми зберено 70 мільйонів тонн зерна, то це десь 55 тонн залишиться для продажу», – розповів Микола Стрижак.

Фото: unsplash