Загалом протягом вихідних у столичному центрі вакцинації на базі Міжнародного виставкового центру щепилися 7558 людей.

Такі дані про хід вакцинації в МВЦ оприлюднили у КМДА.

Ситуація 6 червня покращилася, зокрема, завдяки тому, що у бригадах збільшили кількість комп’ютерів. Відтак людям з деклараціями сімейного лікаря не доводиться довго чекати, доки лікарі зареєструють тих, у кого декларацій немає.

Так, із 8 тисяч 252-х людей, які щепилися протягом 5-6 червня у столиці, 7558 людей імунізувалися в Міжнародному виставковому центрі – зазначив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

Центр вакцинації проти COVID-19, створений на базі Міжнародного виставкового центру, працюватиме й в наступні вихідні. Ту щеплення роблять вакциною CoronaVac особам, які зареєструвалися на щеплення у застосунку«Дія». Наразі у Центрі вакцинації працюють 24 вакцинальні бригади, до яких входять реєстратор, лікар та медсестра. Усі медики пройшли спеціальне навчання.

Усього від початку масової вакцинації у Центрі щеплено понад 8,5 тисяч людей.

«Вакцинувати таку кількість людей вдалося завдяки збільшенню кількості вакцинальних бригад та розмежуванню потоків: окрема черга для запрошених та окрема для тих, хто також записаний на вакцинацію у «Дії», але запрошення поки не отримав. Проте щеплення могли отримати більше охочих», – зазначив Микола Поворозник.

За даними видання hromadske, у суботу, 5 червня, в МВЦ спостерігалися черги на вакцинацію. Людей з дітьми та пенсіонерів при цьому пропускали без черги – до них підходили волонтери із вакцинальних бригад та проводили на початок черги. При цьому вони не мали змоги перевіряти, чи справді в черзі стоять батьки дитини. Як пише hromadske, начебто були випадки, що волонтерам пропонували заплатити, аби пройти на вакцинацію поза чергою.

«Буває, що навіть гроші пропонують, щоб ми їх пропустили… У суботу, 5 червня, коли люди чекали 4-5 годин у черзі, дехто пропонував 50 доларів, щоб уникнути очікування», – розповіли волонтери журналістам.

У неділю, 6 червня, черг на щеплення проти коронавірусу в Києві майже не було. Окрім того, що у бригадах з вакцинації збільшили кількість комп’ютерів, людей прийшло менше. Натомість були помітні затримки у процедурі вакцинації серед тих людей, які не мали підписаної декларації із сімейним лікарем.

У зв’язку із цим директорка Департаменту охорони здоров’я Києва Валентина Гінзбург закликала підписувати декларацію з сімейним лікарем до того, як іти на щеплення. Виявилося, що у випадку вакцинації відсутність декларації це подовжує час на процедуру з 7 до 30 хвилин.

«Крім того, без декларації немає можливості зробити відмітку про щеплення проти COVID-19», – підкреслили в Департаменті.

У Києві також триває вакцинація працівників освіти, яка розпочалася у столиці із 2 червня.  Їх щеплюють вакциною Comirnati (Комірнаті) проти COVID-19 виробництва Pfizer-BioNTech, наданою МОЗ.

«Для цього у кожному районі столиці на базі навчальних закладів створено 17 центрів вакцинації. Загалом у них вже щепили 13 935 працівників столичної галузі освіти, у вихідні ж вакцинували 2631 працівника», – зазначили в КМДА.

Фото: КМДА