Наразі місто веде переговори з кількома виробниками щодо закупівлі вакцини для столиці.

Про це повідомив мер Києва Віталій Кличко під час онлайн-брифінгу.

«Столична влада веде переговори з кількома американськими та європейськими компаніями-виробниками вакцини від коронавірусу. Я використовую всі свої іноземні контакти та зв’язки, для того, щоб забезпечити киян вакциною. Йдеться про те, щоб закупити для Києва 1 мільйон доз препарату для вакцинації 500 тисяч киян», – зазначив Віталій Кличко.

Водночас мер Києва наголосив, що місто готове до закупівлі вакцини за кошти міського бюджету. Адже поки в Україну жодна з вакцин не надійшла, а Київ – багатомільйонне місто, де вірус розповсюджується найбільшими темпами.

«Ми повинні упередити поширення хвороби. Захистити, насамперед, найуразливіші категорії населення. Лікарів, які рятують сьогодні хворих, літніх людей, працівників соціальних служб, працівників сфери освіти, фахівців комунальних підприємств критичної інфраструктури – транспортників, спеціалістів сфери ЖКГ. Правоохоронців, рятувальників та інших», – підкреслив мер столиці.

За словами Віталія Кличка, наразі міська влада має попередні домовленості з деякими виробникам. Окрім того, у столиці готова інфраструктура для проведення вакцинації: є обладнання для зберігання вакцини, кабінети щеплень, а фахівцям централізовано проведуть відповідні навчання.

«Місто закуповуватиме вакцину напряму, у виробників. Вакцина, яку придбає столиця, буде застосовуватися виключно безкоштовно і для визначених категорій людей. Як тільки ми підпишемо контракт, я одразу проінформую про це киян, громадськість. А сьогодні я подаю на розгляд депутатів проект рішення про внесення змін до програми «Здоров’я киян» на 2021 рік, яке дозволить за рахунок міського бюджету закупити вакцину та вакцинувати зазначені категорії киян», – повідомив мер Києва.

До слова, розпорядження про відповідний проект рішення Віталій Кличко підписав у прямому ефірі, під час свого онлайн-брифінгу.

«Ми повинні  невідкладно ухвалити це рішення, щоб не зволікати з оплатою, як тільки буде підписаний контракт. Щоб Київ якнайшвидше отримав вакцину», – наголосив Віталій Кличко.

Нагадаємо, нещодавно столичним лікарям доручили скласти списки людей на вакцинацію від COVID-19.

Фото: unsplash