В області будуть передавати дози з розрахунку на 5 днів.

В Україні вакцинація від коронавірусу розпочнеться одразу після отримання сироватки. Так, у числі перших в Україну приїдуть вакцини від Pfizer і вони будуть зберігатися у Києві, повідомив голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики Федір Лапій в інтерв’ю РБК-Україна.

Вакцини від Pfizer вимагають зберігання за наднизьких температур (-60 … -80 ° C). Виробник виділить спеціальні термобокси для транспортування, які можуть зберігати температуру мінус 70, пояснив Федір Лапій. Тож щоби дотримуватися холодового ланцюга, зберігати і транспортувати продукцію Pfizer в Україні буде приватна українська компанія “Фармасофт”.

Зазначається, що вакцини кожного тижня будуть розвозити з Києва на регіональні склади. Але там немає можливості зберігати її в умовах ультранизьких температур. А тому, як тільки препарати відвантажать на регіональний склад, почнеться відлік їх розморожування. Через це до областей дози будуть передавати у розрахунку на п’ять днів.

Такий термін зберігання вакцин Pfizer після розморожування в температурному режимі від +2 до +8. Допускається одноразове розморожування, за якого вона має бути використана протягом 120 годин. Перед вакцинацією препарат потрібно розвести, після чого його потрібно вколоти протягом шести годин. У держави є можливість все це логістично забезпечити“, – зазначив експерт.

Сплановано все таким чином, що мобільні бригади щодня братимуть вакцини з регіонального складу і будуть об’їжджати тих, хто в цей день записаний на щеплення. Потім через 2-4 тижні (в залежності від препарату) бригада приїде повторно, щоби вколоти другу дозу.

Як запевняв раніше головний санітарний лікар України Віктор Ляшко, із 15 лютого Україна має отримати 500 тисяч доз вакцини від коронавірусу AstraZeneka. Загалом до кінця зими 2021-го Україна має отримати 1 мільйон доз вакцини від зазначеного виробника. До червня цього року країна щомісяця отримуватиме по 1 мільйону доз вакцин, а з червня – по 2 мільйони на місяць.

У МОЗ зазначили, що вакцинуватимуть українців від COVID-19 по спискам через цифровий портал.

Фото: unsplash