Раніше інтервал між щепленням вакциною Covishield був збільшений з 28 до 90 днів.

Про це розповів лікар-імунолог, голова Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики Федір Лапій в коментарі РБК-Україна.

За його словами, на сьогодні є підтвердження того, що Україна отримає вакцину від AstraZeneca з Південної Кореї в рамках механізму COVAX. І якщо друга партія Covishield не надійде з Індії до кінця травня, то другу дозу вводитимуть саме південнокорейською вакциною, яка буде вже в квітні.

Але навіть якщо пройде 12 тижнів після щеплення першою дозою, це не означає, що необхідно терміново ввести другу. Швидше за все, через місяць-два ми отримаємо дані, що треба інтервал не 90 днів, а навіть більше. Перша доза також працює. І з точки зору епідефективності нам треба максимально охопити населення першою дозою з відстрочкою другої. Але це стосується тільки вакцини від AstraZeneca/Covishield“, – сказав Федір Лапій.

Раніше в Україні інтервал між дозами вакциною AstraZeneca збільшили до 90 днів, хоча спочатку планувалося, що друга доза буде вводитися через 28 днів після першої.

Нагадаємо, ввечері 25 березня в Україна прибула перша партія китайської вакцини від коронавірусу Sinovac Biotech у кількості 215 тисяч доз. Кожна доза цієї вакцини зберігається окремо, на відміну від вакцини Covishield, в одній упаковці якого одразу 10 доз, які необхідно використати одразу.

Лікарі пояснили, що вже вакциновані сироваткою CoviShield мусять дочекатися поставок наступної партії вакцин, аби зробити друге щеплення цією ж сироваткою.

Фото: unsplash