У аптеках відкриють спеціальні маніпуляційні кабінети.

У столичних апетках з 10-14 листопада стартує пілотний проєкт з вакцинації проти сезонного грипу. Така схема значно спростить вацинацію. Треба просто прийти в аптеку, придбати вакцину від грипу та на місці щепитися. Цього сезону в Україні планують ввезти 1,25 млн доз вакцин від різних виробників. За інформацією Центру громадського здоров’я, з початку епідемічного сезону від грипу вже вакциновано майже 15 тисяч людей. Про ціну на вакцину та проходження щеплення в аптеках розповів В’ячеслав Сауц, директор з маркетингу АНЦ, в ефірі програми “Київ. Newsroom” на телеканалі “Київ”.

Він зазначив, що у аптеках буде виділено приміщення, в якому працюватиме терапевт і він зробить первинний огляд пацієнтів,які хочуть вакцинуватися.

“Потім у цьому маніпуляційному кабінеті проведуть щеплення з усіма вимогами МОЗ”, – зазначив В’ячесла Сауц.

Пілотний проєкт передбачає одну вакцину від грипу, її ціна становить 350 гривень. Проте в подальшому можна буде обирати серед більшої кількості вакцин.

Експерт зазначив, що вакцинація в аптеках значно спростить процес щеплення від грипу.

“Раніше для вакцинації, треба було купити вакцину, у термальному холодильнику впродовж 1-2 годин доставити до закладу, де її зроблять. Завчасно домовитись з лікарем. І це було дуже важко для людей”, – додав В’ячеслав Сауц.

Він зауважив, що вакцинація від грипу в ддеяких країнах занесена до календаря обов’язкових щеплень. Крім того, якщо ви вакцинувалися від коронавірусу, то все одно можете щепитися від грипу. Головне, робити це в інше плече.

Фото: Київ ТБ