Йдеться про індійську вакцину Covishield, яка має прибути зранку 23 лютого в Україну.

Про це заявив заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко під час спілкування з журналістами на “Всеукраїнському Форумі “Україна 30. Інфраструктура”, пише УП.

Зазначимо, раніше міністр охорони здоров’я України Максим Степанов вирушив до Індії для переговорів щодо поставки вакцини Covishield, яку виготовляють у індійському Інституті сироватки крові (Serum Institute of India) за ліцензією Oxford-Astra Zeneca. 20 лютого Посольство Індії в Україні повідомило, що Україна домовилась з Індією про поставку перших 500 тисяч доз вакцини.

Пан Степанов вже повертається з результатами. Він їздив, аби власноруч проконтролювати погрузку. Вакцина вже на шляху. Вона вранці, я сподіваюсь, уже буде в Україні”, – сказав Кирило Тимошенко.

Він додав, що з доставкою першої партії вакцини з Індії виникли певні логістичні проблемии – вона їде до України не напряму. Проте у подальшому це питання повинні вирішили, оскільки планується, що Україна “кожного тижня чи кожні 10 днів буде отримувати нову партію цієї вакцини”, за словами заступника голови ОП.

Вакцина Pfizer, за словами Тимошенка, повинна бути в Україні на початку березня.

Нагадаємо, раніше глава МОЗ Максим Степанов заявляв, що прибуття вакцин в Україну очікується 16-17 лютого, а вакцинація стартує одразу після отримання сироваток: “Я говорив, що з 15 лютого розпочнеться вакцинація. Це дата, яку я особисто називав, виходячи з поставки вакцин. Джерела поставки вакцин – це COVAX – Pfizer, і Astra Zeneka, згідно контраку. Вакцина трошки затримується. Десь 16-17 лютого ми очікуємо вакцину в Україні“.

Ззаначимо, планується, що сироватки зберігатимуться у Києві, а розвозити їх по регіонах будуть спеціальні мобільні бригади, аби дотриматися так званого холодового ланцюга.

Фото: europeanpharmaceuticalreview.com