Ковід у вагітних також пов’язаний із підвищеною ймовірністю передчасних пологів і госпіталізації новонародженого у палату інтенсивної терапії.

Про це повідомили у МОЗ.

Вагітні жінки у порівнянні з невагітними частіше потрапляють до реанімації та під апарат ШВЛ. За даними Центрів з контролю та профілактики захворювань в США (CDC) вагітні жінки мають на 70% вищий ризик смерті від COVID-19.

У МОЗ зазначили, що вакцинація під час вагітності на будь-якому терміні не має негативного впливу на плід чи на майбутню матір та не несе ризику зараження, адже жодна з вакцин не містить живий вірус. До того ж користі від вакцинації для дитини та вагітної значно більше ніж ризиків. “Вакцинація захищає від важкого перебігу COVID-19. При виборі вакцин для щеплення вагітних, варто надавати перевагу вакцинам на платформі мРНК – в Україні це Comirnaty/Pfizer-BioNTech”, – додали у МОЗ.

За статистикою, мільйони майбутніх матерів у всьому світі щеплені від ковіду вакциною Comirnaty/Pfizer-BioNTech без жодних негативних наслідків для них або дитини.

Більше інформації про вакцинацію від COVID-19 під час вагітності – за посиланням. 

Фото: Фейсбук