Перепетії з книжковим ринком до цих пір продовжуються.

Власниками ринку в різні роки нібито були компанії, близькі до колишнього заступника міністра екології Ігорю Вільдману, екс-спікеру ВР Володимиру Литвину, Михайлу Табачнику. Проте сьогодні новим власником став Вагіф Алієв. Про це пише Liga.net.

Видання оцінює, що вартість 1 квадратного метра може досягати $ 110-140. Ділянка книжкового ринку в 1 га може обійтися в суму значно більше $ 1 млн.

Вагіф Алієв один із найбільшіх українських девелоперів, серед проектів якого — ТРЦ Мандарин Плаза, БЦ Парус та БЦ Gulliver. Один із поточних його проектів — будівництво Ocean Mall. Всі проекти учасники ринку нерухомості асоціюють з Алієвім. Саме він виступав на відкритті того ж Lavina Mall і коментував перспективи розвитку та будівництва Blockbuster Mall.

Видання пише, що власник книжкового ринку змінився 2 червня. Засновником фірми стала шведська компанія Stadsis AB. Її остаточний власник — громадянин Швеції Томс Пер Андрес, йдеться у реєстрі Мін’юсту.

Через місяць після зміни власника дирекція ринку повідомила підприємцям про майбутні зміни.

До слова, Stadsis AB володіє 100% найбільшого учасника ринку комерційної нерухомості — компанії «Мандарин плаза», яка управляє київськими БЦ Парус і Мандарин Плаза.

Швед Томс Пер Андерс в реєстрі Мін’юсту також значиться бенефіціаром кіпрської фірми Іскорія Бізнес Лімітед — власника ТРЦ Lavina Mall. Ще один проект, який опосередковано записаний на шведа — ТРЦ Blockbuster Mall. Всі проекти учасники ринку нерухомості асоціюють з Алієвим.

Нагадаємо, 7 липня кияни провели акцію протесту з вимогою не допустити знесення книжкового ринку і зведення на його місці нового ТРЦ. Так, мешканців столиці підтримав також і мер Києва Віталій Кличко, заявивши під час зустрічі з представниками книжкового ринку «Петрівка» що будівництво ТРЦ на його території наразі не планується. Директор ринку Віталій Правдивий прокоментував Liga.net, що наразі проектні роботи не ведуться. Ринок працює стабільно, поступово виходячи з карантину. Також Київська міська державна адміністрація відзначила, що не видавала дозвіл на будівництво нового ТРЦ на місці книжкового ринку «Петрівка».

Фото: unsplash