За даними Арістова, затримки виплат медикам відбиваються й на пацієнтах.

Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

Вадим Арістов, український інфекціоніст, запевняє, що наразі багато медпрацівників залишились без грошей на Великодні свята, адже НСЗУ вкотре затримує виплати. На думку інфекціоніста, таке зволікання є невипадковим, тому що в деяких банках за таке «лежання» коштів нібито нараховують відсотки. Водночас відтягують і процес укладання договорів.

«Встановити цей факт було не важко, адже в Національному інституті здоров’я відкриті держборди, за якими видно, що відбувається. Однак людині без аналітичної підготовки було б важко зорієнтуватися в такій кількості інформації. Водночас важливо робити це дослідження в динаміці, щоб бачити, як рухаються ці кошти», – зазначив Вадим Арістов.

Також інфекціоніст розповів, що після розголошення цієї проблеми держборди були «зламані». Зокрема зникли деякі цифри та були скомбіновані деякі категорії. За словами пана Арістова, щоб ніхто не зрозумів, куди зникли гроші.

«У цей час, звичайно, гроші докидалися. Тоді трапився технічний дефолт. Через дуже ускладнену процедуру й таку “операційну неспроможність” затягнули підписання контрактів. Почався новий фінансовий рік 1 квітня. Зазвичай до нього готуються, однак наразі в березні не зробили необхідної роботи. Відтак, є значна кількість лікарень, які ще не мають підписаних контрактів», – пояснив Вадим Арістов.

Окрім цього, інфекціоніст каже, що ці процеси не повинні були пов’язуватися із заміною очільника МОЗ. Однак Арістов припускає, що це міг бути певний саботаж, щоб налаштувати медиків проти екс-мінстра Степанова. Але все ж таки інфекціоніст сподівається, що наразі йдеться про операційну неефективність, а не про «злочинний саботаж» із боку керівників НСЗУ.

«Степанова вже десь 2 тижні немає, а проблема все ще є», – наголосив Вадим Арістов.

Інфекціоніст запевнив, що наразі в соцмережах є тисячі обурень медиків щодо цих затримок. Водночас відбувалися й мітинги працівників медичної галузі.

«У мене на сторінці є опублікована петиція до президента України. Її вже підписали кілька десятків медиків. Проблема кричуща», – зазначив Вадим Арістов.

За даними інфекціоніста, затримки виплат медикам відбиваються й на пацієнтах. Зокрема деякі лікарні вже залучають волонтерів для закупки необхідних матеріалів для лікування людей.

Телеканал «Київ» звернувся до Національної служби здоров’я з проханням прокоментувати такі заяви Вадима Арістова. Наразі відповіді ще немає.

Фото: фейсбук