У 2014, коли заборгованість перед тепловиками перевищувала 300 тисяч гривень, Олена Пономарьова взяла в управління будинок, в якому проживала з дитинства.

Житлово-будівельний кооператив «Дніпрові хвилі» існує з 1965 року. У 2014, коли заборгованість перед тепловиками перевищувала 300 тисяч гривень, Олена Пономарьова взяла в управління будинок, в якому проживала з дитинства.

Про це повідомили в прес-службі YASNO.

«Складно було навіть уявити, що в один момент ми можемо залишитись без комунальних послуг. Брати в управління будинок з таким великим боргом було страшно, але опинитись без комунальних послуг ще страшніше», – згадує Олена.

На загальних зборах мешканці встановили тариф на обслуговування будинку, який дозволив сплачувати поточні борги і накопичити певні заощадження. Виплативши заборгованість, одразу почали думати як зменшити витрати на комунальні послуги. Подались на участь в міській програмі 70/30.

«70% загального бюджету витратили на модернізацію теплового пункту, цю суму сплатило місто. А наші 30%, які вклали мешканці будинку використали на  встановлення у під’їздах додаткових дверей та запірної арматури, яка дозволить у разі аварійної ситуації перекрити від гарячого постачання лише декілька квартир і не спускати воду з усього будинку. Також ми провели енергоаудит, модернізували систему освітлення у будинку, що дозволило зменшити витрати на електроенергію для місць загального користування, зробили ремонт у під’їздах і підвалі, утеплили фасад будинку. Для порівняння, у 2016 році за рік ми споживали понад 448 Гкал, а в 2020, після впровадження усіх енергоефективних заходів, – 182 Гкал. Економія нас дуже потішила», – розповіла Олена Пономарьова.

Енергопостачальник YASNO нагадав, щоб впровадити енергоощадні заходи за рахунок державного або місцевого бюджетів, спочатку необхідно провести енергоаудит багатоповерхівки та отримати сертифікат енергоефективності. У сертифікаті вказується клас енергоефективності будинку за шкалою від найбільш високої оцінки A до найменшої G, описуються причини втрат енергії, а також рекомендовані заходи для підвищення енергоефективності. А у звіті про енергоаудит міститься детальний план комплексних енергоефективних заходів із зазначенням їх вартості та термінів окупності.

«ОСББ і ЖБК у столиці можуть звернутись до постачальника YASNO за консультаціями щодо ощадливого споживання енергоресурсів, замовити енергоаудит, обрати енергоефективні набори зі знижкою та кліматичну техніку, завітавши до енергоофісів або зателефонувавши до контакт-центру за номерами: (044/066/067/093) 277-18-18», – розповів директор YASNO в Києві Віктор Мельников.

Нагадаємо, в YASNO пояснили, що потрібно знати про розрахунки за електроенергію новоствореним ОСББ та їх мешканцям.

Фото: YASNO